2012. február. 29. 21:01 MTI Utolsó frissítés: 2012. február. 29. 21:38 Vállalkozás

Összefogott a Peugeot és a GM

Stratégiai világszövetséget kötött a francia PSA Peugeot Citroen a világ elsőszámú autógyártójával, az amerikai General Motors-szal - jelentették be több hétig tartó tárgyalások után szerdán Párizsban. A megállapodás értelmében a két cég ezentúl közösen gyárt alkatrészeket és racionalizálja eladásait.

A szerződés értelmében a General Motors 7 százalékos tulajdonrésszel a PSA második legjelentősebb részvényesévé vált, miután egymilliárd euróval megemelte a francia autógyár alaptőkéjét - olvasható a közös közleményben. A szövetség célja, hogy hozzájáruljon "mindkét partner rentabilitásához és növelje versenyképességüket Európában".

A közös rakfelületű (alváz és futómű) gépkocsik 2016-tól kerülnek majd kereskedelmi forgalomba. A két autógyártó kis és közepes gépkocsikon fog együtt dolgozni, egy alacsony széndioxid-kibocsátású új rakfelület kifejlesztése előtt.

A PSA Peugeot Citroen és General Motors egyes rakfelületen, modulokon és alkatrészeken fog osztozni annak érdekében, hogy a szándioxid-kibocsátáshoz kapcsolódó és az új technológiai fejlesztésekhez köthető költségeket jelentős mértékben csökkenteni tudják, s ezzel hatékonyabbá váljanak - szögezte le a két vállalat. A két autógyártó szolgáltatásai és termékei eladásának racionalizáláshoz egy közös céget is létrehoz 125 milliárd dolláros értékben.

"A két cég ugyanakkor továbbra is független és versenyképes módon értékesíti a gépkocsikat" - írták. A megállapodás nem rendelkezik külön a PSA vezetéséről, amelyet továbbra is a Peugeot család ellenőriz, az FFP holdingon keresztül.

hvg360 Lenthár Balázs 2025. február. 18. 18:03

Szűcs Krisztián: Azonnali világhírt reméltünk

Krézi 25 címmel (f)életmű turnéra indul Szűcs Krisztián, a Heaven Street Seven egykori frontembere, merthogy idén 25 éves a Hol van az a krézi srác című dal, ami a HS7 és egyben Szűcs legismertebb szerzeménye is. Ugyanakkor a turné nem a régi heveny-számok felmelegítéséről szól kizárólag, a szólóban írt daloktól kezdve a Budapest Báron át a Szálinger Balázzsal közös Szücsinger produkció is helyet kap a koncerteken.