Vállalkozás hvg.hu/MTI 2012. január. 17. 16:58

A Wallis szervizeli tovább a Saabokat

Átalakul a Polar Mobil Kft., amely eddig a Saab és az Isuzu autómárkák importőreként működött több közép európai piacon, illetve saját márkakereskedést és márkaszervizt üzemeltetett a fővárosban. A cég megszünteti a kiskereskedelmi tevékenységet, s csak a nagykereskedelmi, importőri feladatokra koncentrál.

A Polar Mobil közleménye szerint a budapesti Saab és Isuzu márkaszervizt, valamint az Isuzu értékesítést a Wallis Duna Kft. veszi át. A két cég tulajdonosi köre olyannyira azonos, hogy a Polar korábbi neve Wallis Mobil Kft. volt. A Saab márkaszerviz új üzemeltetője tovább foglalkoztatja a munkatársakat.

Az átalakulás hátterében jórészt az áll, hogy a Saab Automobile csődeljárást kért maga ellen a svéd hatóságoknál. Ennek következtében nagy valószínűséggel nem gyártanak a jövőben Saab autót, jóllehet a svéd csődszabályok lehetővé teszik, hogy potenciális érdeklődők a csődeljárás során megvásárolják a márkát és adott esetben akár újraindítsák a működést.

AP / Toby Talbot

A közlemény szerint mivel több komoly befektető jelezte érdeklődését, még van remény a Saab újjáéledésére. A kft. közölte, hogy a magyarországi hivatalos Saab márkakereskedőktől vásárolt gépkocsira a 2 éves gyári garanciát annak normál lejártáig továbbra is változatlan feltételekkel biztosítják a magyarországi hivatalos szervizpontok.

Az eredetileg beruházó és ingatlanforgalmazó cégként Walliber Kft. néven alapított későbbi autókereskedő Polar Mobilt 1991. június 10-én jegyezték be 1 millió forint jegyzett tőkével, ami tavaly májusra 453 millióra emelkedett, majd 50 millióra csökkent 2011.május 5-én. A társaságot magyar magánszemélyek alapították, a '90-es évek közpén került a Wallis csoport érdekkörébe, később ciprusi tulajdonos is felbukkant a társaságban, majd 2009 vége óta a Wallis Asset Management és egy budapesti lakcimmel rendelkező magánszemély birtokolja.

A társaság az utóbbi években növelni tudta árbevételét, ami 2010-ben 4,36 milliárd forintra nőtt az egy évvel korábbi 3,2 milliárdról, igaz, 2008-ban még 6 milliárd forint felett volt az árbevétel. Az adózott eredmény a múlt évben 22 millió feletti volt szemben az egy évvel korábbi csaknem 170 milliós veszteséggel.