2010. augusztus. 04. 18:00 ecoline.hu Utolsó frissítés: 2010. augusztus. 04. 17:51 Vállalkozás

Úszó-Eb: Olcsóbb jegyek, több néző, kevés külföldi?

Négy év elteltével ismét hazánk, és a margitszigeti Hajós Alfréd uszoda adhat otthont a vizes Európa-bajnokságnak.

Négy év elteltével ismét hazánk, és a margitszigeti Hajós Alfréd uszoda adhat otthont a vizes Európa-bajnokságnak. A hivatalos versenyprogram már a szerdai ünnepélyes megnyitó előtt megkezdődött az egyéni szinkronúszás kötelező gyakorlataival. Az úszó és a műugró számok jövő hétfőn rajtolnak, s egészen az Eb utolsó napjáig, augusztus 15-ig tartanak.

Fogynak a jegyek

Az esemény iránt, ahogy 2006-ban, most is nagy az érdeklődés. Gaál Sándor a tiketteket értékesítő IBUSZ Sportiroda vezetője az Ecoline-nak jelezte: jól fogynak a jegyek, akad olyan nap, amelyre már a belépők több mint felét értékesítették. Az események egy része ingyenes, a szikronúszó versenyekért például csak hétvégén kell fizetni, míg az úszás esetében a délelőtti programot tekintheti meg a nagyérdemű térítésmentesen.

A délutáni úszóversenyekre, illetve a fizetős szinkronúszó-eseményekre 4000 belépőt értékesítenek (ekkora a lelátó kapacitása). Bár a Nemzetközi Úszó Szövetség (FINA) meghatározott egy minimális jegyárat (6 euró) a tikettek ára így is racionálisabb, mint négy éve – jelezte Gaál Sándor, aki szerint ez is szerepet játszik abban, hogy viszonylag jól áll az értékesítés (2006-ban 5000 és 15 000 forint közötti jegyárakat határoztak meg). A legolcsóbb belépő most 2100 forint, míg a legdrágább 3800, utóbbi az első sorokba, vagy a rajt/cél vonalhoz biztosít helyet. Július végéig kedvezményes bérleteket is árultak, amellyel az összes versenyre be lehet jutni nagyjából fél áron.

A sportiroda vezetője elmondta a bérletekből közel 1000 fogyott, azaz a belépők nagyjából negyedét már ebben a formában értékesítették. A maradék napi 3000 jegyből a hétköznap délutáni versenyekre eddig 20-25 százalékot értékesítettek, a leginkább frekventált időpontban, a két hétvégi zárónapra azonban már kevesebb, mint a fele van csak meg a tiketteknek. A szinkronúszó versenyek természetesen kevésbé népszerűek, itt egyelőre 10 százalék alatti a lelátó telítettsége.

Némileg más a helyzet a műugró számok esetében, amelyeket egy kisebb, 500 fős lelátó előtt rendeznek. Ide egységesen 2100 forintos jegyeket árulnak, amelyeknek eddig a 10-20 százaléka fogyott el.

Gaál Sándor szerint az összesített jegyárbevétel 50 millió forint körül lehet, ami azt jelenti, hogy a bérleteken túl még nagyjából 15000 belépőt értékesíthetnek. Miután a helyszínen is lehet jegyet vásárolni, az szinte borítékolható, hogy a két utolsó napon teltház lesz az uszodában.

Nem érzik a szállodák

Bár az IBUSZ tapasztalatai szerint jelentős számban vesznek belépőt az Eb-re külföldi rajongók is, a budapesti szállodák egyelőre nem érzik, hogy jelentős hatása lenne a foglaltsági adatokra a kontinensviadalnak. A fővárosban két házat működtető Hungest Hotels értékesítési osztályán az Ecoline-nak jelezték: a lánc mindkét egységében 50 százalék körüli telítettséget mutatnak jelenleg a számok az Eb idejére, s csak az utolsó néhány napban (pénteken és szombaton) kedvezőbbek az adatok: a hétvégére az egyik házban a szobák 60, a másikban 70 százalékát adták ki eddig. Az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy ez a foglaltsági arány sem haladja meg az ebben az időszakban megszokottat.

A szurkolók révén jelentős hatása a Danubius Hotels szállodáinak teljesítményére sem lenne az Eb-nek, a Budapesten 12 házat működtető lánc azonban megállapodást kötött az úszó-szövetséggel, aminek értelmében a Danubius egységeiben szállnak meg a versenyzők és a hivatalos küldöttség – jelezte az Ecoline-nak Kovács Balázs értékesítés és marketing vezérigazgató-helyettes. Ennek köszönhetően a Danubius egyes egységeiben a megszokottnál jóval magasabb a foglaltság az Európa-bajnokság idejére.

Ecoline