2009. november. 25. 14:02 ecoline.hu Utolsó frissítés: 2009. november. 25. 14:08 Vállalkozás

Jövőre már gyógyulhatnak a vezető cégek - Íme a legnagyobb szerbiai vállalatok

Megőrizte első helyét a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) azon a háromszázas listán, melyet az Ekonomist...

Megőrizte első helyét a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) azon a háromszázas listán, melyet az Ekonomist médiacsoport állított össze a 2008-ban jegyzett vállalati bevételek alapján. A NIS összesen 305 milliárd dináros, azaz 3,7 milliárd eurós árbevételt realizált tavaly, így alaposan maga mögött hagyta a második helyezett Delta holdingot, mely 148,5 milliárd dináros forgalomról számolt be. Más kérdés, hogy utóbbi teljesítménye is kimagasló, a Delta ugyanis az egyetlen magánvállalat, amely ilyen magas helyezést tudott elérni. A dobogó legalsó fokát a helyi áramszolgáltató szerezte meg 145,9 milliárd dináros éves bevétellel – írja a helyi Magyar Szó.

Ekonomist

 

Az első tíz vállalat bevétele a listán szereplő összes cég bevételének egyharmadát teszi ki, emellett pedig húsz százalékkal magasabb, az egy esztendővel korábbinál. Az igazsághoz azonban az is hozzátartozik, hogy a bevétel mellett nőttek az említett vállalatok nettó tartozásai is, mégpedig harminc százalékkal.  A listát bemutató eseményen jelenlevő cégek képviselői elmondták, a gazdasági válság miatt rosszabbak lesznek majd a 2009-es eredmények, de 2010-ben már valamennyien javulásra számítanak.

A háromszáz legjelentősebb vállalat 27,1 százaléka foglalkozik energetikával, 11,4 százaléka kereskedelemmel, 9,6 százaléka ital- és élelmiszergyártással és 8,9 százaléka kiskereskedelemmel.

Ecoline

hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.