2006. november. 08. 14:55 hvg.hu Utolsó frissítés: 2006. november. 08. 14:51 Vállalkozás

Gazdálkodj okosan a munkaerőpiacon!

Másodszor rendezték meg a „Gazdálkodj Okosan a Munkaerőpiacon” elnevezésű interaktív kiállítást. A rendezvény a fogyatékos emberek nyílt munkaerő-piaci foglalkoztatásának előnyeire, a munkahelyi sokszínűség pozitív oldalaira hívta fel a figyelmet. Átadták a befogadó munkahely díjat és új, a beilleszkedést segítő programokat ismerhettek meg a látogatók. Ilyen többek között az alternatív időbeosztás, s a panasztétel szabályozása is.

A Budapesti Esélyek Háza és a Fővárosi Önkormányzat több együttműködő partnerével, valamint az Európai Unió „A sokszínűségért. A diszkrimináció ellen.” elnevezésű kampányával közösen rendezte meg a fogyatékosok munkaerőpiaci integrációját elősegítő interaktív kiállítást. Az immáron másodszorra megrendezett eseményen a munkáltatók játékos keretek között kipróbálhatták a fogyatékos személyek munkaerő-piaci felkészítése, képzése során alkalmazott munkafolyamatokat. Ebben az évben az irodai munkák kerültek előtérbe.

A rendezvény célja volt, hogy elősegítse a fogyatékos személyek képzettségének és képességeinek megfelelő munkakörben való alkalmazását, illetve a távmunkába történő bekapcsolódást.

A rendezvényen idén is átadták a „Befogadó munkahely” díjat, melynek idei díjazottja a költségvetési és non-profit szervezetek kategóriában a Motiváció Alapítvány volt. Az alapítvány elsődleges célja a sérült emberek önálló életvitelének segítése. For-profit vállalkozás kategóriában pedig a Magyar Telekom kapta az elismerést.

A pályázó cégek és intézmények, pályázataiban a már hagyományosnak mondható eszközök mellett számos, új, kreatív programot vezettek be, működtetnek. A legelterjedtebbek: a nagycsaládosok üdültetése, távmunka, részmunkaidő, illetve családhoz igazított rugalmas, vagy alternatív munkaidő beosztás, a munkahely-megtartó képzés, az esélyegyenlőségi referens, a panasztétel szabályozása.

 A diszkrimináció megelőzését és leküzdését célzó, 2000-ben elfogadott EU szabályozás ma már valamennyi EU tagállam hatályos jogszabályaiban biztosítja a munkahelyeken és azokon kívüli egyenlő bánásmódot minden EU-polgár számára.