Emailt küldenek a tiszta szoftverekért
A megfelelő szoftvergazdálkodás fontosságára hívja fel a hazai kis- és középvállalkozások figyelmét a BSA most indított kampánya. A szoftverek tisztaságáért tevékenykedő szervezet az elkövetkező időszakban kkv-k tízezreinek küld elektronikus levelet, tájékoztatva őket a szoftvergazdálkodás lehetőségeiről.
Még mindig túl kevesen tudják a cégeknél, hogy a szoftverlicencek vagyoni eszközök és beruházások is egyben, ezért ennek megfelelően kell kezelni őket. A szoftvergazdálkodás (Software Asset Management – SAM) arra való, hogy egy szervezet (például egy kkv) a maga informatikai eszközeinek kezelését és optimalizálását el tudja végezni. A SAM bevezetése védi a szoftverekre fordított beruházásokat, segít a szoftverek és üzemeltetési helyük nyilvántartásában, valamint annak megállapításában, hogy gazdaságosan használják-e ezeket az eszközöket.
A szoftvergazdálkodás négy egyszerű lépéssel vezethető be a szervezetnél:
a) Leltárkészítés – a már meglévő szoftverek azonosítása.
b) Rendszerezés – a szoftverlicencek és -dokumentációk hiánytalan rendszerezése.
c) Irányelvek és eljárások kialakítása – új szabványok és irányelvek kialakítása a szoftverek életciklusának valamennyi fázisára vonatkozóan.
d) A szoftvergazdálkodási terv fenntartása – a szoftvergazdálkodási terv naprakészségének megőrzése villámellenőrzések, leltározás és a munkatársak képzése segítségével.
A BSA kampányának honlapján (www.eredetiszoftver.hu) a kkv-k megtalálhatják a programban résztvevő SAM-tanácsadók elérhetőségét.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.