Fiatal magyar innovátorok több száz induló közül a harmadik helyet szerezték meg a Microsoft nemzetközi versenyén.
A világméretű Imagine Cup Big Idea Challenge fő célja, hogy a résztvevők új fejlesztési lehetőségeket és megoldásokat keresve olyan terveket, projektötleteket dolgozzanak ki, amelyek maradandó nyomot hagynak valamely iparág fejlődésében. A versenyben előkelő helyezést elért csapatok anyagi hozzájárulásra számíthatnak ötleteik, vállalkozásaik további fejlesztéséhez.
A verseny első helyezettje, a román Xvision projekt automatikusan azonosítja az emberi testben tapasztalható anomáliákat és megbetegedéseket, és elemzi a röntgenfelvételeket. A második helyen végzett, hongkongi Datax olyan adatcsereplatform-fejlesztéssel rukkolt elő, amely a munkaerőpiac adatait és a munkaerő képzését teszi hatékonyabbá.
A magyar csapat és a harmadik helyezést érő ötlet
Almásy Márton nagyszülei halálát követően szembesült a rákbetegség tragédiájával. Amikor unokatestvérénél mellrákot diagnosztizáltak, elhatározta, hogy megoldást talál a problémára. A jelenleg az Óbudai Egyetem Informatikai Karán tanuló fiú gyermekkori barátjával, Novák Emillel és a gimnáziumi érettségi előtt álló Koór Leventével dolgozta ki ötletét.
Emil vegyipari tanulmányai befejezése óta a Budapesti Műszaki Egyetemhez kapcsolódó Innovációs Laborban, a Demolában tevékenykedik; rutinos innovátor, alapító tagja a Robotépítők Magyarországi Egyesületének is. Levente a Berzsenyi Dániel gimnázium 11. évfolyamos tanulójaként - kiemelkedő informatikai tudásának köszönhetően - a legifjabb tagja az elhivatott diákokat tömörítő Microsoft Student Partnership programba bejutott kiválasztottaknak. Az eddigi fejlesztési feladatokban segítségükre volt a Kutató Diákok Országos Szövetségének alelnöke, Posta Donát is.
A rientiQ nevet viselő projekt az örökletes mellrák valószínűségének előrejelzését végzi génszekvenálás és kvantum-számítástechnika segítségével. A korai diagnózis lehetővé teszi a kezdetleges mellrák kezelését abban a stádiumban, amikor még nem alakulnak ki szövődmények. A fejlesztők tovább dolgoznak az ötlet gyakorlati megvalósításán, de előtte még - február 28-án – bemutatják ötletüket a hazai nagyközönség számára is.
A fenti hír a HVG Extra Business közreműködésével készült.
A legutóbbi lapszám középpontjában a tudásmegosztás és a mentorálás témája áll. Interjúkkal, portrécikkekkel, szakértői anyagokkal próbáljuk bemutatni az életen át tartó tanulás egyik módját, amely megkülönböztethető képességeket kölcsönözhet nekünk.
Keresse a magazint az újságárusoknál, vagy rendelje meg!