Karrier MTI 2012. május. 31. 20:15

Kiflit sütnek a rabok Baracskán

Új péküzemet építettek a Közép-dunántúli Büntetés-végrehajtási Intézet baracskai börtönében, 240 millió forintos beruházással. Pintér Sándor belügyminiszter avatta fel csütörtökön az üzemet, amely szerinte a fogvatartotti foglalkoztatás mintapéldája lesz.

"A társadalom nem kötelezhető a fogvatartottak eltartására, maguknak kell ezt megoldani, mert képesek rá. A program alapvető célja a börtönök önellátásának biztosítása, emellett pedig a fogvatartottak visszavezetése a társadalomba és a munka világába” - fogalmazott a belügyminiszter.

MTI / Szigetváry Zsolt

Pintér Sándor elmondta azt is: a börtönökben elkezdődött az egyenruha- és bakancsgyártás. Eddig 48 ezer egyenruha és ugyanennyi bakancs készült el, azokat már használja a büntetés-végrehajtás, a rendőrség, illetve nemsokára a katasztrófavédelem is.

Hirják András büntetés-végrehajtási ezredes, az Annamajori Mezőgazdasági és Kereskedelmi Kft. ügyvezető igazgatója azt mondta: a 23 éve alapított pékség eddig csak a belső igényeket elégítette ki. A 240 millió forintos beruházással a csarnok alkalmas lett műszakonként 10 ezer ember ellátására, miközben 25 fogvatartottnak ad munkát. Hozzátette: a távlati célok között szerepel száraztésztaüzem és saját márkás termékek piacra juttatása is.

MTI / Szigetváry Zsolt

A cég a péküzemen kívül állattenyésztéssel, tejtermeléssel, méhészettel és kertészeti tevékenységgel foglalkozik.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.