2012. május. 07. 10:28 MTI Utolsó frissítés: 2012. május. 07. 09:50 Karrier

Magyar üzletasszony lehet az Év nője Szlovákiában

Szlovákiai magyar üzletasszony lehet az Év nője Szlovákiában egy jelenleg zajló versenyen - adta hírül a szabadujsag.com.

Vicsápi Bugyi Natáliát egyedüli magyarként jelöltek a presztízsértékű díjra az üzletasszony kategóriában. A még csak harmincas évei elején járó üzletasszony a múltban már sikeresen szerepelt egy a mostanihoz hasonló versenyen, hiszen 2010-ben az Év üzletasszonyának választották.

"Egy előadást tartottam, amely után megkértek, hogy induljak a versenyen. Először tiltakoztam, hiszen úgy véltem, vannak nálam jóval tapasztaltabb üzletasszonyok is, de végül aztán meggyőztek" - emlékezett vissza jelölésének körülményeire Vicsápi Bugyi Natália. Hozzátette, a két évvel ezelőtti siker és a mostani jelölés is váratlanul érte.

"Ennél a díjnál nem lehet nevezni, hanem jelölések alapján kerülnek be az emberek. A zsűri dönt tehát a jelöltekről, én egy levélben értesültem róla" - mondta el az üzletasszony. Megjegyezte, amikor döntenie kellett arról, hogy elfogadja-e a jelölést, felmerült benne a kétely, hogy vajon lehetséges-e, hogy egy magyar legyen az Év nője Szlovákiában, ám végül mégis úgy döntött indul a versenyen.

"Amikor aztán végignéztem a feltételeket, s láttam, szavazás útján dől el vajon ki nyer, úgy döntöttem belevágok" - mondta el az üzletasszony. Hozzátette, bár eddig sok pozitív visszajelzést kapott, nagyon kíváncsi mi lesz az eredmény.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.