Ha Szijjártó Péternek meg kellene fogalmaznia, mit jelent a tandíj a szótárban, ezt mondaná: "aminek eltörlésére népszavazást szerveztünk" - derül ki a 168 Órának adott interjújából.
Nem lesz tandíj, mert a kormány tiszteletben tartja az általuk kezdeményezett népszavazás eredményét - legalábbis ezt mondta Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője abban az interjúban, amit a 168 Órának adott. Az önköltséges képzésről viszont nem mondott semmi konkrétat, állítása szerint még folyamatban vannak a tárgyalások a felsőoktatási rendszer átalakításáról. Amire részben azért is van szükség, mert reális esélye van annak, hogy egy diplomás fiatal árufeltöltőként tud csak elhelyezkedni.
Szijjártó szerint elvárható, hogy ha valaki az adófizetők pénzén tanult a felsőoktatásban, akkor "a munka gyümölcsét legalább egy ideig itthon arassa le". Arra a felvetésre, hogy - bár egymillió új munkahely megteremését ígérték tíz éven belül - a munkanélküliség tavalyhoz képest stagnál, 10 százalék fölötti, így válaszolt: "Azt érdemes figyelni, hogy 43 ezerrel többen dolgoznak".
A felsőoktatás átszervezésére visszatérve a szóvivő szerint minden kritika idő előtti, a felsőoktatás átalakítása nagy munkával jár és nem kell "félidőben végeredményt hirdetni":