2011. július. 28. 21:49 hvg.hu Utolsó frissítés: 2011. július. 28. 21:59 Karrier

Továbbra is megváltoztatnák a Debreceni Egyetem nevét

A hagyományőrző Debreceni Kossuth Társaság akciót indított azért, hogy a Debreceni Egyetem ismét Kossuth Lajos nevét viselje. Az ötletet támogatta Schmitt Pál köztársasági elnök is, de az egyetem rektora szerint a névváltás sokba kerülne és ártana a 2000-ben nevet váltott Debreceni Egyetem márkanevének.

A Debreceni Kossuth Társaság már 2000 novemberi elnökségi ülésén hozott határozatával elindította a név visszavételével kapcsolatos tevékenységét - írja a Hajdú Online.

Csatlakozott hozzájuk aláírásgyűjtés kezdeményezésével a Nyirkos István professzor vezette KLTE Baráti Köre, két évvel később aláírta az ívet a Kossuth emlékülésen Görgey Gábor miniszter, Kosáry Domokos a Magyar Történelmi Társulat elnöke, Bartha Elek a bölcsészkar dékánja és Kósa Lajos polgármester, akik megnyitó beszédében is ígéretet tett az ügy támogatására. Erkölcsi támogatást ajánlott fel Schmitt Pál a Magyar Köztársaság elnöke is április 6-án írt levelében: „Bizonyára szép gesztus lenne, ha az európai hírű Debreceni Egyetem visszavenné Kossuth Lajos nevét."

Dr. Fábián István, a Debreceni Egyetem rektora azonban nem támogatja az ötletet, szerinte a Debreceni Egyetem neve az elmúlt tíz év alatt márkanévvé vált, nem lenne szerencsés a megváltoztatása. Nem mellesleg olyan sokba kerülne – nagyvonalú becsléssel is több tízmillió forintba – amit az egyetem most semmi esetre sem tudna vállalni - írta egy korábbi cikkében a Hajdú Online.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.