2011. június. 28. 05:40 MTI Utolsó frissítés: 2011. június. 28. 10:33 Karrier

A nyílt munkaerőpiacra irányítanák a rokkantnyugdíjasokat

Politikai döntésre vár az a tervezet, amely alapján a rokkantnyugdíjasokat a kormány a nyílt munkaerőpiacra is megpróbálná visszavezetni - írja a Világgazdaság keddi száma. A leszázalékolások felülvizsgálata 220 ezer embert érint majd.

A Nemzeti szociálpolitikai koncepcióhoz hasonló tervezet alapján képzelné a Nemzeti Erőforrás Minisztérium (Nefmi) a rokkantnyugdíjasok egy részének visszavezetését a munkaerőpiacra, ennek célja, hogy minél több megváltozott munkaképességű ember helyezkedjen el a nyílt munkaerőpiacon - írta keddi számában a Világgazdaság, hozzátéve, hogy a jelenlegi bértámogatások nem ösztönzik a nyílt munkaerő-piaci elhelyezkedést, ezért ezeken a területeken változások várhatók.

A rendszert még nem szentesítette politikai döntés - teszik hozzá a lapban. A Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatalra hivatkozva a Világgazdaság azt írta, hogy a rokkantnyugdíjasok felülvizsgálatára és a munkaerőpiacra való visszatérésükre vonatkozó új kormány-előterjesztés minisztériumok közötti egyeztetése jelenleg zajlik.

A lap azt írta, hogy a Nefmi főosztályvezetője, Dávid István vezényletével összeállított új koncepció szerint jelentősen csökkenne a támogatási rendszerrel járó adminisztráció, a meglévő igazgatási szolgáltatási elemek integrációjával az egyablakos szisztéma kialakítására törekednének a tervezet megalkotói. A cél ezek szerint az lenne, hogy lehetőleg minél több megváltozott munkaképességű helyezkedjen el az őket foglalkoztató intézmények helyett a nyílt munkaerőpiacon, ép kollégákkal együtt dolgozva - olvasható a lapban.

A Világgazdaság arra is emlékeztet, hogy a rokkantnyugdíjasok felülvizsgálata heteken belül megkezdődhet, és minden 57 évnél fiatalabb érintett számíthat ellenőrzésre; mindez 220 ezer embert érint.

Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?