2011. június. 23. 11:15 Utolsó frissítés: 2011. június. 23. 11:06 Karrier

Az álláskeresők titkos fegyvere

Kéri a munkáltató vagy sem, mindenképp jól jöhet, ha van egy referencialevél az álláskereső tarsolyában. Milyen egy jól megfogalmazott ajánlólevél? Tippek.

Évekkel ezelőtt inkább csak a magasabb pozíciók betöltésénél merült fel a referencialevél igénye, ám ma már egyre több cég kér írásos munkahelyi ajánlást az álláskeresőkről. Különösen igaz ez a speciális pozíciókra, amelyeke esetében rendkívül fontos a korábbi munkahelyi vezető véleménye, ajánlása. Míg egyes HR-esek csak az állásinterjú utolsó körében kérnek a jelölttől referenciát, addig akadnak olyan munkaadók, akik már a kiválasztási folyamat elején látni szeretnék, hogy honnan jött a jelentkező, kivel dolgozott korábban, illetve hogyan vélekedik róla előző főnöke.

Az ideális referencialevél rövid, tömör, mégis minden benne van, ami az érintett dolgozó munkatapasztalatáról, hozzáállásáról, kompetenciáiról és készségeiről elmondható. Különösen fontos, hogy az ajánlás írója megfogalmazza, milyen munkakör betöltésére, milyen feladatok ellátására tartja alkalmasnak a munkavállalót. Szerencsés, ha a referenciát adó személy kitér arra is, milyen kapcsolatban állt korábbi beosztottjával. MInek kell még szerepelnie az ajánlólevélben? A jobline.hu témával foglalkozó írásából megtudhatja.

 

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.