2011. május. 09. 11:35 hvg.hu Utolsó frissítés: 2011. május. 09. 12:50 Karrier

A Corvinus csapata nyerte az idei Diák Menedzsment Bajnokságot

Több mint 800 diák próbálhatta ki magát a 15. Diák Menedzsment Bajnokságon. A háromfős diákcsapatok egy-egy virtuális üdítő- és joghurtitaltermelő és értékesítő céget vezethettek, üzleti szimuláció keretében.

A tavaszi Diák Menedzsment Bajnokságon részt vevő csapatok stratégiai menedzsment döntésekkel (árazás, marketing, pénzügyek, HR) irányították cégeiket, egy virtuális éven keresztül. A szimuláció során a csapatokat hat céget tartalmazó piacokra osztották, így mindig a „helyi piaci szereplők” közötti verseny során kellett a legjobb eredményt elérni. A cél a legmagasabb profit elérése volt, ez alapján dőlt el a piacgyőztes és a továbbjutó csapat.

Az ország 26 felsőoktatási intézményéből jelentkező hallgatók kilenc regionális selejtezőn mérhették össze tudásukat és képességeiket: a főváros mellett Győrben, Pécsett, Szegeden, Debrecenben és Miskolcon. Az online középdöntőn az 50 legjobb csapat közül került ki a tíz döntős, akiknek a finisben marketing esettanulmánnnyal kellett előrukkolniuk: egy új energiaital márka bevezetéséről a hazai piacon, különös tekintettel a marketingkommunikációra. A prezentáció mellett az üzleti szimuláció, illetve egy Mindent vagy Semmit stílusú kvíz is része volt a döntőnek.

Az összesített eredmények alapján a Budapesti Corvinus Egyetemről érkezett G3 lett az év legjobb diák menedzsment csapata. A második helyen a Bong Team (Szegedi Tudományegyetem), a harmadik helyen a pedig Maláták (Szent István Egyetem) végzett. További részletek a nyertesekről, a díjakról és a támogatókról az esemény honlapján.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.