2010. december. 01. 15:36 Utolsó frissítés: 2010. december. 01. 15:18 Karrier

Jogosan szednek pénzt az egyetemek az idegen nyelvű képzésért?

A BGF kereskedelmi, vendéglátó-ipari és idegenforgalmi karán a turizmus-vendéglátás alapszakos hallgatóknak félévente 180 ezer, a kereskedelmi és marketing szakosoknak pedig 170 ezer forintos idegen nyelvi hozzájárulást kell fizetniük - persze csak akkor, ha a jelentkezési lapon a képzés magyar nyelvű változata helyett az angol vagy német nyelvűt jelölték meg. A költségtérítéses szakokon tanulóknak még mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk, nekik egy félév a nyelvi hozzájárulással együtt több mint háromszázezer forintba kerül.

Nem a Budapesti Gazdasági Főiskola az egyetlen felsőoktatási intézmény, amely az államilag finanszírozott képzésre járó hallgatóktól is kér idegen nyelvi hozzájárulást. A Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Karán az angol nyelvű kereskedelmi és marketing, valamint a gazdálkodási és menedzsment szakosoknak kell szemeszterenként 185 ezer forintot fizetniük, míg a társadalomtudományi karon az angol nyelvű szociológiai képzést választóknak kell felkészülniük a félévenként plusz 250 ezer forintos kiadásra. A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karának szenátusa is a fizetés mellett döntött: az angol nyelven turizmust-vendéglátás szakon tanulóktól 160 ezer forintot kérnek. A cikk folytatását az Eduline oktatási portálon olvashatja.

 

Itthon Lengyel Tibor 2025. január. 08. 15:15

Orbán indiai csodadoktor kalauzánál 2 millió is lehet egy tisztítókúra, mégis milliárdos veszteséget halmozott fel a cége

Az ájurvédikus gyógyító, Krishna Kumar Gattyán Györggyel közös életmódcége masszázst, gyógyteát és tisztítókúrát árul, de kezdettől fogva veszteséges. Kumar saját cége még inkább: milliárdos mínuszt görget maga előtt, igaz, nemrég ezt a lyukat betömte. Gattyán a veszteségek ellenére megtartja a tulajdonrészét, és az is kiderült, miért éppen Kumarral állt össze.