2010. október. 15. 12:37 Utolsó frissítés: 2010. október. 15. 12:36 Karrier

Kiket vár a Managerek éjszakája?

A hazai humántanácsadók és az általuk kínált szolgáltatást igénybe vevők első találkozóját - a Managerek éjszakáját - rendezik Velencén, október 15-én.

A Magyar Coachszövetség Közhasznú Alapítvány kuratóriumának elnöke, Kollárné Déri Krisztina válaszolt néhány, coachinggal kapcsolatos alapvető kérdésre.

- Milyen célból szerveződött, mire vállalkozik a Magyar Coachszövetség Közhasznú Alapítvány?

- Kollárné Déri Krisztina: A Magyar Coachszövetség (Magyar Coachok Szövetsége a Rezilienciáért, azaz az Életminőség és a Szervezeti Kultúra Javításáért Közhasznú Alapítvány) 2008-ban létesült és a magyarországi ontológiai coachok alapítói szándéka mentén szerveződik. Elsősorban ernyőszervezetként működik azzal a céllal, hogy a hazai humántanácsadók számára valódi, aktív és jól szervezett érdekvédelmi bázist biztosítson.

Közös cél, hogy elfogadtassuk és elismertessük a hazai piaccal (képzőkkel, tanácsadó szolgáltatókkal és a tanácsadókat kereső személyekkel, szervezetekkel), hogy csak magasan képzett, akkreditációs eljárásban tanúsított tanácsadókkal szerződjenek, mert ez biztosítja számukra a tényleges szakmai támogatást és mérhető eredményeket. Olyan közösséget működtetünk, amely folyamatosan keresi a kapcsolatot más szervezetekkel (hazai és nemzetközi szinten), például nemrégiben léptünk szövetségre a Magyar Szexuálterápiás és Párterápiás Egyesülettel, így a tagjaink már élvezhetik az általuk nyújtott előnyöket is (pl. átjárható képzési rendszer, egyeztetett, magas színvonalú minősítési eljárás, közös szakmai diskurzus és fórum, stb.). A hasonló együttműködések minőségbiztosítási szempontból játszanak jelentős szerepet, hiszen összemérhetővé teszik a tanácsadói teljesítményeket.

- Mit jelent a reziliencia? Hogyan került az alapítvány nevébe?

- Kollárné Déri Krisztina: A reziliencia rugalmas alkalmazkodóképességet jelent. Az ontológiai coachok és mediátorok nem pusztán azt a szlogenszerű célt tűzik ki, hogy a coacheek (tanácsadást igénybe vevők) a legjobbat hozzák ki magukból, hanem elfogadtassák azt a tényt, hogy problémák mindig vannak és lesznek. Nem egyes problémák megoldását vállaljuk tehát, hanem olyan gondolkodási mintát adunk, tanítunk, ami lehetővé teszi, hogy később (amikor már elmegy a coach), a segítséget kérők sokkal könnyebben birkózzanak meg a szükségképpen újra jelentkező és persze már más típusú nehézségekkel. A folytatást itt olvashatja.

Tartalmi partnerünk a HR Portal.