Kétnapos nemzetközi Bologna-konferencia kezdődött a fővárosban
A felsőoktatás képzési szerkezetét meghatározó bolognai folyamat eddigi eredményeiről és várható irányáról rendez kétnapos közös tanácskozást Magyarország és Ausztria, 47 ország oktatási miniszterének részvételével.
A tanácskozás a magyar fővárosban kezdődött. Két nap alatt a résztvevők áttekintik az Európai Felsőoktatási Térség eddigi eredményeit és jövőben várható kihívásait. A szervezők szándéka szerint a konferencia meghatározza a következő évtized fejlődési irányát a bolognai folyamatban, ráirányítja a nemzetközi figyelmet Magyarországra, ami segítheti a magyar felsőoktatás modernizációját, a bolognai reformok elmélyülését is.
Magyarország és a magyar felsőoktatás számára a Bologna-folyamat lényegesen több előnyt hoz, mint amennyi problémával jár - mondta Hiller István oktatási miniszter a hivatalos megnyitó előtti sajtótájékoztatón a Parlamentben.
Huszonkilenc ország - közöttük Magyarország - 1999 júniusában fogadta el az összetartozó Európai Felsőoktatási Térség kialakításáról szóló bolognai nyilatkozatot, amelyben célként nevezték meg a diplomák átlátható és összehasonlítható rendjének kialakítását, az egymásra épülő, kétciklusú oktatási rendszer bevezetését, a hallgatói mobilitást segítő egységes kreditrendszer kialakítását, a hallgatói, oktatói és kutatói mobilitás segítését, továbbá az európai együttműködés támogatását a minőségbiztosításban. A rendezvény pénteken az osztrák fővárosban folytatódik.