2008. szeptember. 30. 17:32 MTI Utolsó frissítés: 2008. szeptember. 30. 18:12 Karrier

Hamis oxfordi diplomája volt a belügyminiszternek

Hamis volt Ali Kordan, az új iráni belügyminiszter oxfordi díszdoktori diplomája - ezt maga a politikus is kénytelen volt beismerni az Iran című napilap keddi közlése szerint. Kordan szerint "egy közvetítő" csapta be.

A miniszter Ahmadinezsád iráni elnökhöz írt levelében azt hangsúlyozza: nem is sejtette, hogy diplomája, amelyet nyolc éve kapott, hamis lehet.

A Kordan önéletrajzában szereplő oxfordi díszdoktori cím hitelességét már augusztusi kinevezése idején kétségbe vonták az iráni képviselők. Ezt követően Nagy-Britannia legrégibb egyeteme közleményt adott ki, leszögezve, hogy "semmiféle olyan okmánnyal nem rendelkezik, amely szerint Ali Kordan díszdoktori vagy bármiféle más oklevelet kapott volna az egyetemtől".

A vita élesedésével Ahmadinezsád elnök sajtószóvivője egyenesen arra szólította fel a minisztert, hogy "hozzon bátor és helyes döntést, mielőtt mások hoznának helyes döntést ebben a kérdésben."

Ali Kordan az iráni elnöknek írt levelében elismerte, hogy a diploma hamis, de azt állította, hogy ezt nem is sejtette. Mint fogalmazott, a díszdoktori címet "egy közvetítő" révén kapta, aki a brit egyetem teheráni képviselőjének mondta magát. "A doktorátust tapasztalatom és ama dolgozat alapján nyertem el, amelyet az oxfordi egyetemnek küldtem a közvetítő révén" - írta Ali Kordan, aki úgy fogalmazott, hogy az okmány hitelességének kérdése fel sem merült benne.

Az iráni elnöknek írt levelében Ali Kordan nem nevezte meg a közvetítőt és arról sem szólt, hogy adott-e pénzt a díszdoktori címért. Közvetve elutasította a lemondás gondolatát is.

"Amikor megbízottam Oxfordba látogatott, meglepve értesültem arról, hogy az egyetem nem erősíti meg a diplomát. Megpróbáltam kapcsolatba lépni a közvetítőmmel, de nem találtam rá, és arra a következtetésre jutottam, hogy ő volt az, aki hibásan járt el" - írta az iráni elnöknek a belügyminiszter, hozzátéve, hogy feljelentette "a közvetítőt."

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.