2007. október. 10. 11:48 MTI Utolsó frissítés: 2007. október. 10. 10:57 Karrier

Félmillió hátrányos helyzetű munkanélküli jutott előrébb

Az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány (OFA) 15 éves fennállása alatt 480 ezer hátrányos helyzetű munkanélkülinek nyújtott képzést, átmeneti vagy tartós foglalkoztatást - mondta Lamperth Mónika szociális és munkaügyi miniszter kedden.

URLguru

További hasznos weblapokat szeretne a témában? Esetleg Ön osztana meg másokkal érdekes linkeket? Kattintson az URLguru.hu oldalra!

Az OFA alapításának tizenöt éves évfordulóján a miniszter az alapítvány hét dolgozójának elismerő oklevelet adott át.

Ebben az időszakban az alapítvány 32 milliárd forintot használt fel a pályázatokon elnyerhető támogatásokra. Az alapítvány a helyi non profit szervezetek bevonásával szervezi a programokat, általában olyan munkanélküliek körében, akiket az Állami Foglalkoztatási Szolgálat nehezebben ér el, forrásokat pedig a Munkaerőpiaci Alapból nyer el.

Az OFA korábbi közlése szerint az alapítvány az első tíz évben 12 milliárd forinttal gazdálkodhatott, ebből a pénzből 214 ezer munkanélkülit sikerült bevonni a programokba. Ebben az időszakban évenként átlagosan 1,2 milliárd forintot használhatott fel az OFA.

Az utóbbi öt évben ennél lényegesen több pénz állt rendelkezésükre, 20 milliárd forint. Ebben az időszakban 266 ezer hátrányos helyzetű személyt sikerült bevonni a programokba.

Székely Judit, a tárca szakállamtitkára elmondta: azt tervezik, hogy az OFA ösztönzést, támogatást ad majd az alkalmazottat eddig nem foglalkoztató kisvállalkozóknak legalább egy dolgozó felvételéhez.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.