Új munkahelyek létesítésére 2,5 milliárd forint jut
A Munkaerőpiaci Alap 2,5 milliárd forinttal támogatja az új munkahelyek létesítését, az erre vonatkozó pályázatok a Szociális és Munkaügyi Minisztérium honlapján olvashatók.
A három pályázat közül az egyik 1,8 milliárd forinttal támogatja új munkahelyek beruházással, fejlesztéssel történő létrehozását. A másik 200 millió forinttal kis beruházás igényű munkahelyek létesítéséhez ad bér- és járuléktámogatást. A harmadik 500 millió forintból távmunkahelyek létesítését segíti. Az első pályázat eredményeként körülbelül kétezer, a második révén 200-250, a harmadik hatására 770 új munkahely létesítésére számítanak - mondta Csizmár Gábor.
Az új munkahelyek fejlesztéssel történő létesítéséhez a múlt évben is 1,8 milliárd forint állt rendelkezésre. Ebből a pénzből akkor 1815 munkahely létesítését vállalták a sikeresen pályázó munkáltatók. A múlt évben ezt a lehetőséget még kiegészítették a Munkaerőpiaci Alap megyei decentralizált részéből, illetve a Terület- és Régiófejlesztési Célelőirányzattal közösen 240 millió forintot fordíthattak három megyében, így Békés, Nógrád, valamint Somogy megyében, az új munkahelyek létesítésére. A három pályázatnak köszönhetően 2350 új munkahely létesülhetett.
A múlt évben is az idei tervekhez hasonló nagyságrendben támogatták a kisberuházás igényű új munkahelyek létesítését bér- és járulékok átvállalásával, valamint hasonló összeggel a távmunkahelyek létesítését. A múlt évben 715 távmunkahely létesülhetett.
A beruházással és fejlesztéssel létesítendő új munkahelyekhez a pályázatot az idén a múlt évvel megegyező feltételekkel írták ki. Ennek lényege, hogy alapesetben munkahelyenként 800 ezer forint támogatás nyerhető el. Ennél magasabb lehet az összeg a hátrányos helyzetű térségekből, településekből pályázók esetén, illetve ha a pályázó regisztrált álláskeresők foglalkoztatását vállalja, valamint részt vesz a romák foglalkoztatásának javításában.
A támogatást igen szigorú feltételekhez kötik minden évben. A pályázónak vállalnia kell, hogy legalább öt évig fenntartja a támogatással létesített munkahelyet, illetve a vállalt létszámot a cég nagyságától függően két-három évig foglalkoztatja. Ezek teljesítését is ellenőrzik.