Megvannak a főnökök a Szociális és Munkaügyi Minisztériumban
A korábbi ifjúsági, családügyi, szociális és esélyegyenlőségi, a foglalkoztatási és munkaügyi feladatokkal foglalkozó minisztériumok, valamint a volt oktatási tárca szakképzési helyettes államtitkársága bázisán Kiss Péter miniszter kialakította az új Szociális és Munkaügyi Minisztérium struktúráját – közölte a tárca.
Kiss Péter munkaügyi miniszter. Nem vicc, mindent összevonnak © Végel Dániel |
Kiss Péter miniszter helyettese – államtitkári rangban – Csizmár Gábor, korábbi munkaügyi miniszter lesz. Az öt szakállamtitkár között a munkamegosztás nem követi mechanikusan a jogelőd minisztériumok korábbi vezetőinek feladatkörét, hanem alkalmazkodik az új minisztérium integrált jellegéhez, megjeleníti azt a komplex eszközrendszert, amellyel a tárca segíti az emberek megélhetésének, foglalkoztatásának biztonságát, védelmét, esélyeinek javítását, a társadalmi párbeszédet.
A koordinációs szakállamtitkári posztot Tarcsi Gyula – a munkaügyi tárca korábbi közigazgatási államtitkára – tölti majd be, feladata az új minisztérium forrásainak, jogszabály-előkészítő munkáinak, nemzetközi kapcsolatainak koordinálása, illetve a minisztériumhoz tartozó intézmények, hivatalok felügyelete.
A szociális, ifjúsági, gyermekvédelmi és kábítószer-megelőzési feladatokat Forgó Györgyné – a szociális tárca eddigi főosztályvezetője – irányítja majd.
A foglalkoztatási és képzési szakállamtitkár Székely Judit – a munkaügyi tárca korábbi helyettes államtitkára – lesz, aki a foglalkoztatási, felnőttképzési feladatai mellett a szakképzési és közmunka-szervezési tennivalók irányítását is ellátja majd.
A Kormány munkaügyi és civil kapcsolatainak szervezéséért, a társadalmi párbeszéd fórumainak működtetéséért, a bérpolitikáért, a munkabiztonságért és a fogyasztóvédelemért felelős szakállamtitkár Herczog László – a munkaügyi tárca korábbi helyettes államtitkára – lesz.
Az esélyegyenlőségért Hornungné Rauh Edit – a szociális tárca korábbi helyettes államtitkára – felel majd. Ő irányítja és koordinálja a nemzeti és etnikai kisebbségek – ezen belül a romák – integrációjával, a fogyatékkal élők helyzetének javításával, az idősekkel, a nők esélyegyenlőségének megteremtésével kapcsolatos feladatokat.
A tárca közleménye szerint az új minisztérium elődeinél lényegesen kisebb létszámmal működik júliustól. „A jelentős létszámcsökkenés ellenére Kiss Péter miniszter aktív kezdeményező minisztériumban gondolkodik, amely – tudatában annak a felelősségnek, hogy az emberek legfontosabb ügyeivel foglalkozik – nem egyszerűen csak szociális és munkaügyi szaktárca lesz, hanem a Kormány társadalompolitikai kérdésekben érzékeny, kezdeményező, a kormányzati reformok, a fejlesztési programok tekintetében is javaslatokat megfogalmazó szervezeti egysége" – áll a közleményben. A miniszter ezért is szervez szakmailag erős szakmapolitikai kabinetet Dr. Garzó Lilla – korábbi munkaügyi helyettes államtitkár – vezetésével.
A minisztériumban megkezdődött a szociális és munkaügyi ellátórendszer integrációja, a nyugdíjrendszer igazságosabb működését, a fogyasztóvédelem társadalmasítását, a szakképzés és felnőttképzés modernizációját eredményező reformok előkészítése, a szociális ellátás, a munkaügyi szabályozás és foglalkoztatási támogatások átalakítása.
Karrier
MTI
2005. augusztus. 19. 18:17
Munkaügyi Minisztérium új támogatásai
Karrier
2003. július. 25. 14:38
Létszámcsökkentés a minisztériumokban
Karrier
2004. november. 09. 16:56
A minisztériumok szerint a kettős állampolgárság teher a szociális területre és a munkaerőpiacra
Karrier
MTI
2004. november. 16. 13:22