2004. november. 15. 12:13 MTI Utolsó frissítés: 2004. december. 02. 13:44 Karrier

A munkamániás asszony árt férje egészségének

A munkamániás feleségek veszélyeztetik férjeik egészségét, mindenesetre ezt állítják amerikai orvosok. A Texasi Egyetem kutatói több ezer házaspárt megvizsgálva arra a következtetésre jutottak, hogy minél több időt tölt a feleség házon kívül, a munkahelyén, annál rosszabb a férj egészségi állapota – olvasható a Pravda című orosz napilap online kiadásában.

A férj egészsége azt nem sínyli meg, ha neje mindössze heti 35-40 órát dolgozik, de már megszenvedi, ha a feleség heti munkaideje 40-50 óra. Ezekben az esetekben a ház urát számtalan nyavalya kínozza: sokszor fáj a feje, a dereka, s másoknál gyakrabban náthás. Valódi veszélynek azonban a munkamániás, heti 50 óránál többet dolgozó nők hitvestársai vannak kitéve. Ezek a férjek az átlagnál 3-4-szer gyakrabban szednek össze valamilyen komoly betegséget. A kutatók szerint a jelenség teljesen logikus, hiszen a férjek lelkileg jobban függnek feleségüktől, mint az asszonyok a férjüktől. Így, ha a feleség mindig elfoglalt, a férj tudat alatt szeretne magának több figyelmet kicsikarni, s mi lenne erre jobb eszköz, mint egy jó kis betegség?
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.