2004. március. 31. 11:44 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Karrier

Az IG Metall felveszi a kesztyűt a Siemens munkahely-exportja ellen

A német IG Metall szakszervezet ellenállást jelentett be a Siemens több ezer munkahelynek Kelet-Európába történő áthelyezését előirányzó tervével szemben.

„Nem fogadjuk el sem a 40 órás munkahetet, sem pedig a munkahelyek külföldre helyezését” – szögezte le az IG Metall igazgatótanácsának szóvivője, Martina Helmerich a Berliner Zeitungnak adott interjúban.



A konszerntől származó bennfentes értesülések szerint a Siemens tízezer munkahely áttelepítését tervezi. Amennyiben ez nem sikerül, akkor költségeit más drasztikus lépésekkel készül csökkenteni. Az alternatívák között a 40 órás munkahét kompenzáció nélküli bevezetése, valamint a juttatások megvonása szerepel. Hasonló sorsra juthatnak a nyaralási és a karácsonyi prémiumok is.



A szóvivő szerint az IG Metall igazgatóhelyettese megkezdte a tárgyalásokat a Siemens vezetésével. A szakszervezet szerint a Siemens minden termelési tevékenységét olyan területekre kívánja áthelyezni, ahol optimálisan tudja kihasználni a piaci lehetőségeket és az alacsony gyártási költségeket. Ez a szoftverfejlesztés esetében például az alkalmazottak legalább a felének az állásába kerülhet.



A Siemens vezére, Heinrich von Pierer az elmúlt héten cáfolta a munkahelyek áthelyezésének a tervét. Mindössze a konszern gazdasági bizottságában terjesztették a dolgozók képviselői elő a takarékossági lehetőségeket. (MTI)
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.