Itthon hvg.hu 2025. február. 24. 15:17

Tagadja volt férje a japán nő meggyilkolását

Az áldozat ügyvédje a gyámügy rendszerszintű problémáira világított rá.

„Az emberöléssel gyanúsított férfi vallomást tett, de a bűncselekmény elkövetését tagadta. Továbbá hozzátették, hogy felvették a kapcsolatot a holland és az ír hatóságokkal is” – írja a Blikk a rendőrségtől kapott értesüléseire hivatkozva.

Mint arról korábban mi is beszámoltunk, a rendőrség, bár először nem kezelte bűncselekményként a japán nő halálát, később az ír állampolgárságú férjét nevezte meg gyanúsítottként. Kamerafelvételek alapján ugyanis azt állapították meg róla, hogy miután január 29-én reggel magával vitte a két gyereket a napi programjaikra, álruhában visszatért a lakásba, ahol több mint egy órát töltött el. Később, amikor újra visszatért, arról értesítette a hatóságokat, hogy tüzet észlelt a lakásban.

Az első kihallgatásáról még szabadon távozhatott, később azonban elfogták Budapesten.

„Egyesületünket a nő nem családon belüli erőszak miatt kereste meg, hanem azért, hogy legálisan Japánba utazhasson, miután volt férje elzárva tartotta az útleveleiket, és elég szomorú, hogy a gyámhivatalnál több mint egy év alatt nem született meg a hazaköltözést engedélyező döntés. Ez azt mutatja, hogy rossz a rendszer, hiszen a gyámhivatali eljárásnak hatvan nap alatt le kellett volna zajlania” – mondta a lapnak dr. Spronz Júlia, a Patent Jogvédő Egyesület alapítója.

Spronz azt is elmondta, hogy több, a japán nőhöz hasonlóan gyermekeivel együtt Magyarországon rekedt külföldi nő is megkereste már az egyesületüket, és az ügyeikkel kapcsolatos eljárások azt mutatják, hogy a gyámhivatalnál az ahány ház, annyi szokás elve érvényesül.

„Ügyintézőként eltér, hogy mit kérnek, ami miatt a kiszámíthatatlanság is egy rendszerhiba” – mondta a jogász.  

Hirdetés
Kult Parászka Boróka 2025. március. 31. 11:46

Elment Tolnai Ottó, a költő, aki a szeméttelepen zabrált és világszínpadokra írt

Az igazi világpolgár határokon túl él, nem viseli és nem fogadja el a korlátozást, a horizontok szűkítését, a talpalatnyi földön is érzi a szabadságot. Tolnai Ottót „vajdasági magyar” vagy határon túli íróként búcsúztatják ma sokan, noha annak a művésze volt, hogyan szabadítsuk fel önmagunkat a megfosztottság és korlátozottság szélsőséges helyzeteiben – életműve időszerű és nélkülözhetetlen a mai Magyarországon.