„Úgy viselkednek, mint a betörő, akit rajtakapnak, ahogy viszi a tévét, és még nekiáll azon vitatkozni, hogy ez valójában csak egy nagy monitor, és nem is tévé.”
„Tíz százalék – ennyi maradna köztulajdonban azokból a projektcégekből, melyek Lázár János és a MÁV tervei szerint 99 évre megkapnák a pályaudvaruk és teljes környezetük ingatlanjait” – írja Vitézy Dávid, a Podmaniczky Mozgalom fővárosi frakcióvezetője arról a törvényjavaslatról, melyet Lázár Jánosék nyújtottak be módosító indítványként a parlament elé, és kedden már szavazni is fognak róla.
Az ütemterv a szavazás után is szoros a javaslat szerint: januárban már zárják is a pályázatokat, márciusig pedig 2124-ig magánkézbe adják az összes budapesti pályaudvart és a környező fejlesztési területet is.
A javaslatról bővebben itt írtunk:
„Ez a kormány 2010-ben pont az ilyen mutyik nyomán összeomló szocialista kormányzás révén kapta az első kétharmadot – elképesztő, hogy most a parlament előtt lehet egy olyan javaslat, ami még a Gyurcsány-kormány reptérprivatizációjához képest is messzemenőkig hátrányos a magyar államnak” – írja a volt államtitkár. Majd felteszi a kérdést: „miért a repülőtér visszavásárlására költöttek ezermilliárdokat, ha utána pénzhiányra hivatkozva egy ingatlanpanamával magánkézbe adják a nagy pályaudvarokat?”
„A legszebb, hogy még Lázárék vannak megsértődve, hogy ezt az ingatlanpanamát rablóprivatizációnak neveztem. Pedig pontosan az, a 10% tulajdonrész nyilvánvalóan szimbolikusnak is alig nevezhető. Úgy viselkednek, mint a betörő, akit rajtakapnak, ahogy viszi a tévét, és még nekiáll azon vitatkozni, hogy ez valójában csak egy nagy monitor, és nem is tévé” – írja. Vitézy szerint mindent meg kell tenniük azért, hogy megakadályozzák a pályaudvarok kijátszását. „Első lépésben a Fővárosi Közgyűlés döntését kérem az ügyben: felterjesztési jogunkkal élve kezdeményezzük a pályázatok visszavonását, valamint rögzítsük jó előre, hogy semmilyen hozzájárulást nem ad ki a Főváros az ezen pályázat nyomán induló magánberuházásokhoz.” Erről itt írtunk bővebben: