Itthon hvg.hu 2024. november. 22. 12:00

Így térdelt le az ország közlekedése reggel a havazás miatt – hírösszefoglalónk

A legtöbb helyen már sikerült eltakarítani a havat, a MÁV még küszködik.

Éjjel leesett néhány centi hó, a reggel pedig ennek hatására finoman szólva sem indult jól: a MÁV-nál például szinte minden vonalon komoly késéseket szedtek össze a járatok, erről itt írtunk bővebben. A vasútvonalakról a MÁV vezet egy interaktív térképet, az cikkünk írásának pillanatában sem fest sokkal jobban, mint néhány órával ezelőtt – vagyis elég lassan haladnak a helyreállítási munkálatok.

A MÁV-ot ráadásul még az ág is húzza: ha nem lett volna már az önmagában elég, hogy a fél országban leállt vagy jelentősen lassult a vasúti közlekedés, még az online jegyértékesítés is meghibásodott.

A fővárosban ismét politikai viták mentén dől el, hogy ki hogyan kezelte a hóhelyzetet: Szentkirályi Alexandra, a Fidesz frakcióvezetője például azt írta, hogy „mára csak új munkavégzési formát kaptak a budapestiek: a snow office-t”, ezzel szemben Karácsony Gergely arról posztolt, hogy „több mint 60 téli célgéppel takarítottuk az úthálózatra lehullott havat, valamint még a csapadék megérkezését megelőzően preventív szórást végeztünk, hogy a hó már alásózott utakra hulljon, nehezítve ezzel az útpályák lefagyását”.

A BKK Info Facebook-oldala szerint azért akadtak problémák Budapesten is. A libegő nem jár, de volt fennakadás egy csomó járatnál, például a 8E busznál, a 79-es trolinál, az 1-es, a 14-es, a 47-es, az 56-os, a 17-es, a 19-es és a 41-es villamosoknál, valamint a H6-os HÉV-nél is.

Hirdetés
hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.