2026-ban el fog indulni, akár lesz tiszás kihívója, akár nem – ígérte a baloldali politikus.
Jámbor András a Telexnek adott interjújában azt mondta, a Szikra Mozgalom pártként mostani tudása szerint nem fog 2026-ban elindulni az országgyűlési választásokon. Szerinte nem azzal tudnak a legtöbbet tenni a dolgozó emberek képviseletéért, ha pártot alapítanak, és minden erőforrásukat a kampányba tolják. Majd azt mondta: „Látjuk a közvélemény-kutatási eredményeket, látjuk, hogy mennyire erős a Tisza. Reménykedem abban, hogy az ellenzék győzni tud 2026-ban.”
2026-ban elmondása szerint ő is el fog indulni képviselőnek, ezzel szeretne hozzájárulni a rendszerváltáshoz. „2021-ben legyőztük az előválasztáson a DK-t, a Momentumot és a Jobbikot. 2022-ben megvertük Budapest főispánját, a Kutyapárt társelnökét és a Mi Hazánk alelnökét” – magyarázta. Azt még nem tudja, ki fog ellene a Tisza részéről indulni. „Azt tudom mondani, hogy Budapesten csak elveszteni lehet a választást. Mi Józsefvárosban és Ferencvárosban 2019 óta öt választáson vertük meg a Fideszt, a rendszerváltás óta én kaptam ebben a választókerületben a legtöbb szavazatot. A 106 fejű sárkány itteni fejét már levágtuk. Ide jöhet egy másik lovag, és összeveszhetünk ezen, de még maradt 87 fej az országban.”
„Engem nem az érdekel, hogy ki lesz a dicső lovag, hanem hogy megdögöljön a sárkány”
– mondta.
Elmondása szerint nem érdekli őt, hogy a Fidesz miért most találta meg témaként a lakhatási válságot, és miért most kezdett arról beszélni, hogy az évek óta ígérgetett, rengeteg vitával járó Diákváros-projekt mégis megépülhet – derült ki az interjúból. Szerinte ez nem fontos. Ami fontos, hogy „valóban megépüljön a Diákváros. Levelet írtunk Nagy Mártonnak, hogy szeretnénk egyeztetni a projektről, mert a kormányzat eredeti terve nem épp arról a megfizethető lakhatásról szól, aminek szerintünk a Diákvárosnak lennie kéne. (…) Azt szeretnénk, hogy ez a projekt ne a Spanyolországból hazaköltöző befektetési bankároknak épüljön állami pénzből, hanem tényleg megfizethető lakhatást nyújtson azoknak a fiataloknak, akik például egyetemre szeretnének járni Budapesten, vagy csak el akarják kezdeni az önálló életüket.”
A Szikra azonban most nem a lakhatással, hanem a biztonság kérdésével foglalkozik. Jámbor erről azt mondta: „Nagyon sok ember jön oda hozzám a Magdolna-negyedben vagy a Rákóczi téren, hogy reggeltől késő estig dolgoznak, akár másod- vagy harmadállást is vállalnak, és a maradék szabadidejükben nem tudnak nyugodtan, biztonságban élni a lakóhelyükön. Nem lehet a közbiztonságot és a létbiztonságot szétválasztani.” Jámbor szerint brutális drogprobléma van, ez a nyáron ugrott meg igazán.
„Van, aki börtönbe akarja csukni azt, aki elszív egy marihuánás cigarettát, és ott az állam, amely nem kezd semmit azzal, hogy kábítószerjárvány van az országban”
– jelentette ki.
A kialakult helyzetről szerinte inkább tehet az állam, mint a választókerületéhez tartozó kerületi vezetések. Azonban szerinte csak akkor lehet előrejutni ebben a kérdésben, „ha a szerhasználókat nem bűnözőként, hanem segítségre szorulóként kezeljük. A magyar állam sokkal jobban jár egy gyógyult szerhasználóval, mint egy börtönben ülő szerhasználóval. A drogdílerhálózatot viszont fel kellene göngyölítenie a rendőrségnek”.
Röviden szóba került a Vitézy Dávid által javasolt BKK-rendészet kérdése is. Jámbor erről azt mondta, nem hisz abban, hogy megoldás, ha lepakolnak bárkit a villamosról. Szerinte inkább a budapesti rendőrhiányt kellene orvosolni, az fontosabb, mint a rendészet bővítése.