A kistérségi társulás elnökévé választották Dudaszeg Krisztiánt, aki szerint nagy az esély rá, hogy 2026-ban ő lesz a Tisza helyi országgyűlési képviselőjelöltje.
Kedden választott elnököt a 18 tagtelepülésből álló Dél-békési Többcélú Kistérségi Társulás, az ülésen összegyűlt polgármesterek egyhangúlag Mezőkovácsháza független alpolgármesterére, Dudaszeg Krisztiánra voksoltak, akiről ismert, hogy a Tisza Párt Békés megyei koordinátora – írja a Magyar Narancs.
A választásnak azért van nagy jelentősége, mert a testületben többségben vannak a fideszes és az ahhoz közeli Nemzeti Fórumhoz tartozó polgármesterek. Szintén tagja a kistérségi társulásnak Simonka György, Pusztaottlaka független polgármestere, aki korábban több cikluson át a Fidesz országgyűlési képviselője volt, azóta azonban szembefordult a párttal, és 2026-ban is a Fidesz, a Tisza Párt és a DK jelöltjeivel szemben indulna el függetlenként.
Dudaszeg a Magyar Narancsnak azt mondta, nem árult zsákba macskát, az előzetes megbeszéléseken a társulásban résztvevő települések polgármestereinek is egyértelművé tette, hogy aktív a Tisza Pártban. Többek szerint a történtek politikai üzenettel érnek fel, egyszersmind azt olvasni ki belőle, hogy a térség fideszes országgyűlési képviselőjének, Erdős Norbertnek erősen csökkent a politikai befolyása – írja a lap.
„Ha nem találnak nálam jobbat, akkor nagy biztonsággal mondhatom, hogy 2026-ban én leszek a dél-békési térség képviselőjelöltje a Tisza Párt színeiben” – nyilatkozta Dudaszeg Krisztián. Hozzátette, a június 9-i önkormányzati és európai parlamenti választáson Mezőkovácsházán második helyen zártak a Fidesz mögött, és biztos benne, hogy azóta csak tovább erősödtek és mostanra nagyobb a támogatottságuk.
A Tisza politikusa anyagilag nehéz helyzetben veszi át a kistérségi társulás vezetését, a települések ugyanis egy korábbi EU-s program szabálytalanságai miatt közel 500 millió forintos tartozást halmoztak fel, amelyek képtelenek törleszteni. Az uniós pénzek felhasználását koordináló Irányító Hatóság és a Miniszterelnökség ellen bírósági pert is indítottak az ügyben, de úgy tűnik, vesztésre állnak, a visszafizetendő összeg pedig a kamatok miatt naponta 100 ezer forinttal nő. Emellett a Miniszterelnökség az érintett önkormányzatok számlájára benyújtotta az inkasszót, és leveszi a beérkező pénzek egy részét.