Itthon hvg.hu 2024. október. 08. 13:12

Szó szerint nagy port kavar a Magyar Rádió épületének bontása – videó

Zajlanak a munkálatok a helyszínen, ahol majd felépül Pázmány Campus.

Nem csökkenő lendülettel folytatódik a Magyar Rádió épületének bontása. A porszennyeződést nem igyekeznek tompítani– ezzel a kísérőszöveggel osztott meg Facebook-oldalán egy videót a Józsefvárosi Újság az intézmény épületénél zajló bontási munkákról.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem új belvárosi campusának kivitelezési munkálatai a nyáron kezdődtek meg a Magyar Rádió egykori székházának helyén. A Bródy Sándor utcai épületegyüttes sorsa jó ideje bizonytalan volt, és bár a józsefvárosi önkormányzat változtatási tilalommal igyekezett megmenteni, a kormány egy tavaly decemberi, lex Pázmányként emlegetett kormányrendelettel megpecsételte a sorsát.

Pedig az önkormányzat a helyiek véleményét is kikérte, és a felmérése szerint a Palotanegyed lakosainak többsége sem értett egyet azzal, hogy Pázmány Campust csináljanak a Magyar Rádió épületéből. Ősszel mégis elkezdődött a bontás, a helyszínen tiltakozók sem tudták elérni a munkálatok leállítását, pedig még Lázár János építési és közlekedési miniszter is találkozott velük.

„Az építkezés rossz, valaminek az újjá- vagy felépülése pedig jó: ezt a természetes ellentmondást kell kezelnünk a VIII. kerület szívében épülő új egyetemi negyed kapcsán is. A Palotanegyed a szó szoros és átvitt értelmében is gyarapodni fog az új Pázmány Campusszal, Közép-Európa egyik legszebb és legmodernebb egyetemi városnegyedével” – írta Lázár a Facebook-oldalán. Hozzátette, hogy az építés folyamata természetesen kényelmetlenségekkel, sőt hétköznapi áldozatokkal jár, de éppen ezért természetes számára, hogy kompenzációt kínáljon fel a kerületnek, illetve a negyedben élőknek.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. február. 15. 19:30

„Tudom, hogy nagyon fáj, de tartson még ki egy kicsit”– a kórházba belépve a méltóságukat is leteszik a küszöbön

Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.