Itthon hvg.hu 2024. szeptember. 30. 07:56

Három településen tartottak időközi polgármester-választást vasárnap

Berkeszen és Tarróson szavazategyenlőség, Szóládon pedig lemondás miatt kellett új választást kiírni.

Önkormányzati választások
Friss cikkek a témában

Szoros versenyben kapott ki vasárnap Szóládi György a szóládi időközi polgármester-választáson, a választók ugyanis 134-124 szavazat arányban Békei Tamásnak szavaztak inkább bizalmat. A két független jelölt azután mérettette meg magát a Somogy megyei településen, hogy a júniusban megválasztott Rózsás Elemér lemondott a polgármesteri posztról.

Szintén új szavazást kellett tartani a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Berkeszen, ott ugyanis legutóbb a kormánypártok jelöltje, Szidor Attila ugyanannyi szavazatot kapott, mint a függetlenül induló Fintor Ferenc, júniusban mindkettőjüknek 235 lakos szavazott bizalmat. Az időközi választáson mindketten ennél több voksot kaptak, végül azt Szidor nyerte meg 294-237 arányban.

A legszorosabb eredmény a baranyai Tarróson született, ahol júniusban Bónéné Vad Orsolya és Dömse Jenő 23-23 szavazatot szerzett, harmadik helyen pedig Balázs Bernadett végzett 16 vokssal. Az újra kiírt választáshoz egy negyedik jelölt, Tövisháti András Zsolt is kedvet kapott, de a végeredménybe nem sok beleszólása nem lett, senki nem húzta a neve mellé az ikszet. Több mint 77 százalékos részvétel mellett polgármesternek Dömse Jenőt választották meg 25 szavazattal, őt követte Bónéné 21-gyel, majd Balázs 18-cal.

Hirdetés
hvg360 Köves Margit 2025. május. 24. 19:52

Ha nincs a megszállott tudós, Kőrösi Csoma Sándor, nem lenne magyar hercegné Kis-Tibetben

Évtizedekig tartó vándorútján India északi csücskében, a Kis-Tibetként is emlegetett Ladakban írta egyik főművét, a tibeti-angol szótárt Kőrösi Csoma Sándor. Zangla akkori királya adott neki szállást palotája egyik kis szobájában, amely romjaiból a Csoma Szobája Alapítvány kezdeményezése nyomán épült újjá. A projekt egyik résztvevője Fehér Anna, aki mesébe illő módon találkozott Zangla hercegével, Stanzin Namgaillal. Tavaly összeházasodtak, így lett hercegné. A kis zanglai királyság India függetlenné válása óta hivatalosan már nem létezik, de a helyiek tisztelik a történelmi családot, így annak továbbra is vannak “uralkodói teendői”. Szeretettel Indiából sorozatunk szerzője Dardzsilingban, a Kőrösi Csoma Sándor sírjánál tartott megemlékezésen találkozott Fehér Annával.