A jánoshalmai háziorvossal összejátszott az asszisztense, egy védőnő és egy szakápoló is.
Végrehajtandó szabadságvesztés kiszabását indítványozza a Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség arra a háziorvosra, aki pénzért cserébe úgy állított ki oltási igazolásokat, hogy nem is adta be a Covid-vakcinát.
A vádirat szerint a 72 éves jánoshalmai doktornő háziorvosként jogosult volt koronavírus-fertőzés elleni védőoltást beadni és ennek tényét igazolni. 2021-ben köztudomásúvá vált róla, hogy az igazolást hajlandó valótlanul is kiállítani azoknak a védettségi igazolvánnyal nem rendelkezőknek, akik felkeresik.
Az ügyészség közleménye szerint összesen 135 ember kapott tőle ilyen iratot, közülük 101 fizetett is ezért. Az orvos a legtöbb esetben sóoldatot adott be, de előfordult, hogy még csak meg sem szúrta a pácienst. Ráadásul nemcsak a saját körzetébe tartozó embereket fogadta, hanem az ország más részeiről érkezőket is.
A doktornő a pénzeken osztozott az asszisztensével, az ügy másik vádlottjával, aki a valótlan igazolásokért jelentkezőket koordinálta, és az EESZT-rendszerbe valótlanul rögzítette az oltások beadásának tényét és adatait.
Az orvos és az asszisztens elfogásáról korábban videót is közzétett a rendőrség:
További két ember, egy védőnő és egy szakápoló ellen is vádat emeltek az ügyben, akik a sóoldattal, vagy egyáltalán be sem oltott embereknek a vakcina beadásáról szóló hamis igazolásokat állítottak ki, 30, illetve 45 esetben.
Gyanúsítottként összesen 125 embert hallgattak ki az ügyben a Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányság nyomozói korrupciós, illetve hivatali bűncselekmények miatt. A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség 91 gyanúsítottal szemben feltételes ügyészi felfüggesztést alkalmazott, 34 ellen vádat emelt.
A főügyészség a doktornőt 101 rendbeli, önálló intézkedésre jogosult személy által üzletszerűen elkövetett vesztegetés elfogadásának bűntettével és más bűncselekmények elkövetésével vádolja. A vádlottak bűnösségéről a Kecskeméti Törvényszék dönt majd.