Petíciót vitt az Iványi Gáborék iskoláinak bezárása ellen tiltakozó tüntető menet a főispánnak. A vonulók között madáchos diákok is voltak.
Tiltakozó demonstráció résztvevői vonultak kedden délelőtt Budapesten, hogy elvigyenek és átadjanak Sára Botond főispánnak egy petíciót, amelyben az Iványi Gábor által fenntartott iskolák és óvoda bezárása, és az érintett mintegy 150 gyerek kilátástalan helyzete miatt tiltakoznak.
A menet kedden fél 9 előtt indult el a József Attila-lakótelepről, hogy az Üllői úton vonulna elvigye a tiltakozók petícióját Sára Botond főispánnak, a fővárosi kormányhivatal vezetőjének. A több száz fős tömeg több közéleti szereplő is felbukkant, köztük Jámbor András országgyűlési képviselő, a Szikra Mozgalom vezetője, és Döme Zsuzsanna, az MKKP társelnöke.
A vonulók között madáchos diákok is voltak, és volt, aki az “Itt állok mást nem tehetek”-feliratú táblával érkezett – ez ismerős lehet a hétfő esti madáchos tüntetésről a Belügyminisztérium elől. A HVG tudósítása az eseményről itt olvasható, videóriportunk pedig ebben a cikkünkben nézhető meg.
A HVG helyszíni tudósítója a vonuló tüntetők között beszélt egy hölggyel, aki 3 sajátos nevelési igényű (SNI-s) gyermekét neveli, akik közül az egyik autista, és most szeptemberben kezdett volna az egyik Iványi Gáborék-féle intézményben. Mint mondta, rengeteg helyre próbálták beíratni őt, de mindenhol túljelentkezés volt, ez az iskola volt az egyetlen hely, ahová felvették. Hozzátette:
Egyelőre nem tudják mi lesz, a tanév elkezdődött, új iskolát még nem találtak.
Időközben megérkezett a menet a Váci utcába, a kormányhivatal épületéhez, itt beszédek hangoztak el.
Iványi Gábor – aki láthatóan elérzékenyült a beszéd közben – elmondta, hogy az egyik iskolájukban helyet biztosítottak olyan fiataloknak is, akik korán szültek, ők szünetben szoptathatták a babáikat, akikre vigyáztak, amíg ők az iskolapadban ültek, most azonban senki sem tudja, hogy mi lesz velük. Iványi azt is elmondta, hogy
már több, mint 20 éve működtetnek iskolákat, amelyek sokszor az odajárók otthonát is pótolják, hiszen itt az étkezésről is gondoskodnak.
Ezt követően dühös szülők kommentjeit olvasták fel. Van, akinek a gyereke pánikrohamot kapott, amikor megtudta, hogy bezárják az iskoláját, de olyan is volt, akit az otthonában kerestek fel a kormányhivatal emberei, hogy átadjanak egy határozatot. Ugyan a Sára Botond vehette kormányhivatal azt ígérte, hogy minden gyereknek keresnek új iskolát,
a sokszor nehezebb sorsú, sajátos nevelési igényű gyerekeket is befogadó intézményekből kevés van, ráadásul vannak diákok, akiket a körzeti iskolák nem is hajlandóak átvenni.
Színpadra lépett Molnár Áron is, és kijelentette, hogy abszurdnak tartja, hogy a kormány családbarátnak hívja magát, miközben ilyen váratlan helyzetbe hoz – a változásra amúgy is érzékeny – autista gyermekeket.
Közben Iványi Júlia, a Wesley igazgatója visszatért a kormányhivatal épületéből, ahol kiábrándító választ kapott: a hivatal elköltözött. A címet azonban hivatalosan még nem írták át, így az iskola üzemeltetői erről a címről kapták a határozatokat. Egy őr vette át a petíciót azzal, hogy majd eljuttatja az illetékeseknek.
A tüntetést Molnár Áron zárta, aki megkérte a résztvevőket, hogy a jövőben is álljanak ki a Wesley-iskola mellett, ezután pedig elmondta, hogy Magyarországon van egy csoport, akik 150 ezer embert mozgattak meg februárban, az influenszerek, akiket szintén kiállásra szólított fel. Hozzátette: “300 gyermek sorsa múlik ezen Budapesten, és százötvené Szegeden”.
Ahogy arról a HVG írt, a minap már volt egy tüntetés Iványiék mellett. Több százan demonstráltak Szegeden az ellen, hogy a kormányhivatal visszavonta a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség fenntartásában működő Wesley János Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium működési engedélyét. Az ügy hátteréről itt írtunk: