A Tisza Párt elnöke szerint a vádhatóság a lezárt eljárás során kirívó formai és tartalmi hibákat követett.
Benyújtotta Magyar Péter a Központi Nyomozó Ügyészségre a Völner–Schadl-ügyben a nyomozást megszüntető, megalapozatlan ügyészségi határozat elleni felülbírálati indítványát. Hogy így jár majd el, arra a hétfői sajtótájékoztatóján tett ígéretet.
Magyar szerint az ügyészség a lezárt eljárás során kirívó formai és tartalmi hibákat követett el és nem a valós feljelentőt, azaz őt tekintette feljelentőnek, hanem Tényi István volt fideszes politikust.
Magyar Péter feljelentéseket tesz, és folytatja a Völner-Schadl-ügyet
Feljelentést ígért a kórházi klímák és a kormány általa túlárazottnak tartott irodavásárlásai miatt Magyar Péter, emellett pedig indítványt nyújt be abban a korrupciós ügyben, amelyben az ő, Varga Juditról szóló hangfelvétele sem hozott változást. Élő közvetítésünk a sajtótájékoztatóról.
A Tisza Párt elnöke erről a tájékoztatóján azt mondta, őt tanúként hallgatták ki, aminek során többletinformációt adott át a vádhatóságnak, majd hangfelvételt is, ám mégsem ezek, hanem a Tényi által közöltek alapján indult meg az eljárás. Ennek azért van jelentősége, mert a feljelentőnek plusz jogosítványai vannak; ha őt tekintették volna annak, belenézhetne a tanúkihallgatási dokumentumokba, láthatná a volt felesége, a korábbi igazságügyi miniszter Varga Judit, a Miniszterelnökséget vezető miniszter, Gulyás Gergely és a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető Rogán Antal vallomását is.
Magyar szerint emellett a Fővárosi Nyomozó Ügyészség nem járhatott volna el a nyomozásban, ki kellett volna zárni az eljárásból, mivel az alapügy előkészítő szakaszában érintett volt. Továbbá nem hallgathatta volna meg tanúként az ügy potenciális gyanúsítottját, Rogánt.
Azt is írta a pártelnök, hogy a csatolt hangfelvételen elhangzottakat a Fővárosi Nyomozó Ügyészség szándékosan nem logikus módon értelmezte és nem azon dolgozott, hogy az elkövetett bűncselekményt felderítse és az ehhez szükséges nyomozati cselekményeket elvégezze, hanem pont ezzel ellentétesen járt el.
A hétfői sajtóeseményt követően az ügyészség közleményt adott ki, amelyben azt írta: Magyar valótlan állításokat tett a volt igazságügyi miniszter hangfelvételét érintő ügyben az ügyészség eljárásával kapcsolatban. Szerintük nem Magyar tett feljelentést, ugyanis „a vonatkozó jogszabályok és a következetes gyakorlat alapján feljelentőnek az a személy minősül, aki az ügyészségnél vagy a nyomozó hatóságnál az eljárás alapjául szolgáló feljelentést megteszi”. Azt is hozzátették, hogy a nyomozást nem Tényi feljelentése alapján rendelték el.
Magyar szerintük akkor sem mondott igazat, amikor azt állította, hogy az ügyészség azért nem őt tekintette feljelentőnek, hogy az iratok tartalmát így ne ismerhesse meg. Az eljárási törvény alapján ugyanis a sértettnek nem minősülő feljelentő nem tekinthet bele az iratokba.