Domány András
Szerzőnk Domány András

A tanév szeptember 2-án kezdődik és jövő június 20-ig tart.

A jövő tanévről szóló csütörtök este közzétett jogszabály szerint a tanítási napok száma – a gimnázium, a szakgimnázium, a szakiskola és a készségfejlesztő iskola kivételével – valamennyi intézménytípusban 183 nap, a nappali oktatás munkarendje szerint működő szakgimnáziumban 179, a gimnáziumban, a szakiskolában és a készségfejlesztő iskolában 180 nap. A jövő tanév 2024. szeptember 2-től 2025. június 20-ig tart.

Az iskola utolsó, befejező évfolyamán, valamint a szakgimnázium tizenkettedik évfolyamán az utolsó tanítási nap középfokú iskolákban 2025. április 30., a két évfolyamos részszakmára való felkészítést folytató szakiskolákban 2025. május 30. A gimnázium, valamint a szakgimnázium 9–11. évfolyamán a nevelő-oktató munka 2025. május 5–9. között – az igazgató által meghatározott módon – tantermen kívüli, digitális munkarendben szervezendő meg

Az első félév 2025. január 17-ig tart. Az iskolák 2025. január 24-ig értesítik a tanulókat, kiskorú tanuló esetén a szülőket az első félévben elért tanulmányi eredményekről.

Az őszi szünet október 26-tól november 3-ig, a téli szünet december 21-től 2025. január 5-ig, a tavaszi szünet április 15-től április 27-ig tart, de az iskola más időpontban is adhat a tanulóknak szünetet, valamint a szünetek kezdő és befejező napját módosíthatja, ha heti pihenőnapon tartott tanítási nappal ehhez a szükséges feltételeket megteremti. A szünetek napjain, ha azok munkanapra esnek, az iskolák – szükség esetén – gondoskodnak a tanulók felügyeletéről. A felügyelet megszervezéséről több iskola közösen is gondoskodhat.

A Magyar Közlönyben részletes táblázatok tartalmazzák tantárgyanként az idén október 1. és november 22., illetve a jövőre május 5. és július 2. között tartani írásbeli és szóbeli érettségik napjait.

Hirdetés