Itthon MTI 2024. július. 30. 17:25

Ápolóra és felügyelőre támadt egy rab a szegedi börtönben

A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága szerint évente húsz-harminc esetben fordul elő, hogy a verbális agresszió mellett, valamilyen fizikai atrocitás éri a dolgozókat a fogvatartottak részéről.

A zárkájához érkező egészségügyi szakápolóra és a körletfelügyelőre támadt egy letartóztatott fogvatartott kedden a Szegedi Fegyház és Börtönben – közölte a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BvOP).

A büntetés-végrehajtás dolgozói a fogvatartott gyógyszerellátását akarták elvégezni, amikor a rab minden előzmény nélkül először a szakápolót, majd a körletfelügyelőt arcon ütötte, és csak testi kényszer, illetve bilincs alkalmazásával tudták őt megfékezni.

Az ütéstől az ápolónő nyolc napon túl gyógyuló orrcsonttörést szenvedett, a körletfelügyelő és a fogvatartott nem sérült meg. A fogvatartott ellen feljelentést tett a Szegedi Fegyház és Börtön parancsnoka.

BvOP szerint nem ritka, hogy a fogvatartottak rátámadnak munkatársaikra. Évente húsz-harminc esetben fordul elő, hogy a verbális agresszió mellett valamilyen fizikai atrocitás éri a dolgozókat a fogvatartottak részéről.

A BvOP hangsúlyozta: a büntetés-végrehajtási szervezet sok esetben kap kritikát amiatt, hogy mozgáskorlátozó eszközöket használnak egészségügyi intézményben vagy egy előállításnál. Azonban éppen a keddihez hasonló esetek bizonyítják, hogy szükség van azokra az óvintézkedésekre, amelyek maximálisan garantálják kollégáik és a büntetés-végrehajtási intézetek biztonságát.

Nyomkövetőt kapott a lábára a puccsra és hatalomátvételre készülő 88 éves szkíta kormányzó

Az 56-ban Amerikába disszidált férfi a rendszerváltás után tért vissza Magyarországra, és januárban több társával együtt amiatt fogta el a TEK, mert meg akarták dönteni a kormányt, majd kikiáltották volna a Szkíta Magyarországot.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.