A hatóság hivatalból nyomoz.
Amint arról korábban beszámoltunk, a rendőrség már vizsgálja az RTL Házon kívül című műsorában levetített felvételt, amelyen az államfői kegyelemben részesített K. Endre és a bicskei gyerekotthon egyik volt lakója látható. A férfit ott-tartózkodása idején zaklatta az intézmény pedofil igazgatója, Vásárhelyi János, akinek ténykedését helyettese, K. Endre az áldozatok manipulálásával próbálta elleplezni. Emiatt 3 év 4 hónap börtönbüntetésre ítélték.
Az RTL által, rejtett kamerával készített felvételen az látható, ahogy K. Endre arra akarta rávenni az egykori áldozatot, vonja vissza a róla megfogalmazott vádakat.
A fideszesek 40 százaléka is további fejeket akar, nincs vége a kegyelmi botránynak
A többség szerint a kormányfő tudott a volt államfő lemondásához vezető döntésről – derül ki a Publicus Intézet felméréséből. Arra is rákérdeztek, mennyire jó választás az utód, Sulyok Tamás.
Korábban arra lehetett következtetni, hogy a rendőrség Ungár Péter, az LMP politikusa által tett feljelentés alapján kezdett el vizsgálódni, de a rendőrség közleményben tudatta: a Budapesti Rendőr-főkapitányság hivatalból rendelt el nyomozást.
Azt írták: „Az egyik kereskedelmi televízió adásában 2024. március 10-én közzétett felvétel szerint egy férfi arra próbálta rábírni a korábban már jogerősen lezárt ügyében tanúként kihallgatott fiatalembert, hogy változtassa meg az ügyben tett vallomását.
A közzétett felvételt a Budapesti Rendőr-főkapitányság büntetőeljárás keretében vizsgálja.”
Hétfő délután a Demokratikus Koalíció is bejelentette, hogy feljelentést tesz, és K. Endre azonnali letartóztatását követeli. Szerintük egyetlen percig sem maradhat tovább szabadon a férfi, aki a kegyelme után ott folytatta az áldozatok megfélemlítését, ahol a letartóztatása előtt abbahagyta.
K. Endre ügyének egy részlete árulkodik arról, hogy milyen kíméletlen tud lenni az igazságszolgáltatás az áldozatokkal
A kegyelemben részesült K. Endre korábban éppen azzal az indokkal fordult a Kúriához, amely sok esetben visszatarthatja a szexuális bűncselekmények áldozatait attól, előálljanak történetükkel: azt kifogásolta, hogy nem volt ott, amikor az áldozatot kihallgatták. Korábban Renner Erika, a lúgos támadás áldozata is panaszkodott arra, hogy a bíróságon megalázó kérdésekre kellett válaszolnia, újra és újra fel kellett idéznie a szörnyűségeket.