Mennyire akarnak politizálni a Hősök terén a gyermekvédelem érdekében tömegeket megmozgató influenszerek? Akarnak-e egyáltalán politizálni? Mit gondolnak róluk a politikai ellemzők? Mennyire rengette meg a kegyelmi botrány a Fideszt? És profitált-e az ellenzék a botrányból? Egyebek mellett ezekre a kérdésekre is keresi a választ a HVG csütörtökön megjelenő száma.
"Annak van most itt az ideje, hogy józanul végiggondoljuk, mi az, amit vállalni tudunk a jövőben, hiszen mi nem politikusok vagyunk, hanem tartalomgyártók, ahhoz értünk, nem tudjuk megoldani az ország összes baját" - mondta a HVG-nek Osváth Zsolt. Ő az egyike annak a kilenc influenszernek, akik az utóbbi idők legnagyobb, 150 ezresre becsült ellenzéki tüntetését (s hozzá egymillió online nézőt) hozták össze néhány nap alatt a budapesti Hősök terén, miután az államfő kegyelmet adott egy gyermekotthon nevelőjének, aki egy pedofilt fedezett. Arra a felvetésre, hogy sokan azt várják tőlük, vállaljanak további közéleti szerepet és folytassák a demonstrációkat, Osváth azt válaszolta: nem csalódhat bennük senki ezért, mert nem is ígértek hasonlót.
Az esemény egyik fő szónoka, a korábban a Momentumot is megjárt Pottyondy Edina három válaszszal is szolgált a „hogyan tovább” kérdésére, és az optimista verzió szerint a tüntetés egy út kezdete. Ám adós maradt azzal, hogy ez az út hova vezet, mi lesz a második lépés, és hogyan is kell végigmenni rajta.
Bár publikálásra szánt közvélemény-kutatások nem születtek az elmúlt napokban, a kormánynak szakmányban adatokat, a médiában pedig támogató nyilatkozatokat szállító Nézőpont Intézet vezetője, Mráz Ágoston a HVG-nek azt mondta, hogy a Fidesz szavazatvesztése hibahatáron belüli, és ellenzéki oldalon csak a Mi Hazánk erősödését mérték. A főként ellenzéki megbízásokból élő közvélemény-kutatók viszont szignifikáns lemorzsolódást érzékelnek a kormánypárt táborában, miközben a turbulens közéletből a Magyar Kétfarkú Kutya Párt profitált a legtöbbet – állítják.
További részletek a HVG csütörtökön megjelenő számában olvashatók!