Itthon hvg.hu 2024. február. 12. 11:46

Balog Zoltántól követel magyarázatot Donáth Anna a kegyelembotrány hátteréről

A Momentum elnöke azután szólította meg a református püspököt, hogy vasárnap a Direkt36 azt írta: ő biztathatta Novák Katalint arra, írja alá a kérelmet.

Novák Katalin kegyelmi botránya
Friss cikkek a témában

„Felszólítom Balog Zoltánt, hogy álljon ki a nyilvánosság elé, és adjon magyarázatot az ellene felhozott vádakra” – írta hétfőn Donáth Anna, a Momentum elnöke a közösségi oldalán. A politikus arra utalt, hogy vasárnap a Direkt36 cikket közölt Balog esetleges érintettségéről a bicskei gyermekotthon pedofil igazgatójának bűnsegédjeként elítélt K. Endre kegyelmének ügyében.

 

A lap szerint a Magyarországi Református Egyház vezetője, korábbi miniszter – aki a tanácsadó testületének is a tagja volt – biztatta az államfőt arra, hogy adjon kegyelmet K. Endrének. Információik szerint a botrány kitörése után azzal védekezett, hogy ez nem az ő személyes döntése volt, hanem a református egyház vezetésében többen szerették volna elérni, hogy elnöki kegyelemben részesüljön a korábbi igazgatóhelyettes.

„Önmagában megdöbbentő, hogy egy református lelkész hogyan gondolhatta komolyan, hogy kegyelmet érdemel valaki, akiről bírósági ítélet mondja ki, hogy gyermekeket kényszerített hamis vallomásra, hogy eltussolja az ellenük elkövetett pedofil rémtetteket. De az is elgondolkodtató, hogy hogyan működik az a rendszer, ahol egy kormányzati tisztséggel már nem rendelkező magas rangú egyházi személy ilyen befolyással tud lenni az államfő döntéseire” – írta Donáth Anna, hozzátéve, hogy Balog Zoltánnak magyarázatot kell adnia a történtekre, de ez még nem fog választ adni a kegyelmi ügy mögött húzódó minden kérdésre.

 

Túlélheti-e sértetlenül a kormány Novák Katalin és Varga Judit bukását?

Megbízható kommunikációs stratégiához nyúl a kormány a kegyelembotrány után: bezzegeléssel és Gyurcsányozással igyekeznek túllépni a történelmi skalpvesztéseken. Most azonban nincs garancia arra, hogy a válságokban edződött Orbán megerősödve jön ki a sztoriból: pénz nincs a szavazók megtartására, az egész világ ránk figyel, az utódlás pedig kizárólag zűrös lehet.

Összes cikkünk Novák és Varga lemondásáról és az ahhoz vezető kegyelembotrányról itt olvasható.

Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2025. február. 27. 19:58

„Ma olyan csekélységek miatt lesznek öngyilkosok, hogy az már valósággal megdöbbentő”

Egy tatai molnár atomnagyhatalommá akarta tenni 1925-ben a Trianon miatt gyászba borult országot, feldühödött matyók pedig máglyára vetették a cseh és osztrák giccset, ha lehet hinni az akkori lapok tudósításainak. Észak-Magyarországot károkat okozó, súlyos földrengés rázta meg, Nagyváradon pedig elképesztő hanyagság miatt robbant fel egy vonat. Száz éve arra is kereste a választ a sajtó, hogy spiritiszta volt-e Kossuth Lajos, és hírt adtak arról a holdfogyatkozásról, amiről még a csillagászok is megfeledkeztek.