Ezt az információt megerősítette egy másik letartóztatott felesége is.
Kötő Gyula, a Mi Hazánk Mozgalom volt nagykanizsai elnöke az az 53 éves murakeresztúri férfi, akin kedden hajnalban rajtaütött a rendőrség, mert a gyanú szerint társaival az alkotmányos rend erőszakos megváltoztatására készült – értesült több forrásból a 24.hu.
Ahogy arról korábban már beszámoltunk, a zalai férfi egy 68 éves veszprémi és egy 88 éves váci férfi társaságában tervezett hatalomátvételt külföldi fegyveres csoportok bevonásával.
A szkíták hatalomátvételi terveiről írtunk egy korábbi cikkünkben is: a társaság a volt és a jelenlegi kormánytagokat is letartóztatta volna, ellenállás esetén pedig a magyar rendőrséget és a katonaságot is „átállították” volna.
Három puccsra készülő szkítát tartóztathatnak le
A bíróság még csütörtökön dönt az ügyészség indítványáról.
A csoport tagjaira tíz helyszínen 150 rendőr csapott le. Veszprém, Pest, Zala és Bács-Kiskun vármegyékben, illetve a fővárosban végrehajtott akcióban a rendőrök 11 emberrel szemben intézkedtek, hét férfit és egy nőt gyanúsítottként hallgattak ki a nyomozók.
Közülük három ember vettek őrizetbe, egyikük az a Kötő Gyula volt a lap szerint, aki 2022 tavaszán még a Mi Hazánk Mozgalom nagykanizsai elnökeként nyilatkozott a helyi sajtóban.
A párt a 24.hu megkeresésére azt közölte, hogy Kötő Gyula 10 hónapig volt a Mi Haznák tagja, aztán beadta a kilépési nyilatkozatát így a párttagsága 2023. augusztus elején szűnt meg. A Mi Hazánk nem értesült róla, hogy Kötő egy szélsőséges szkíta csoport tagja lett.
Kötő társai közül a 88 éves váci férfit a 444.hu azonosította a bejegyzett Szövetség a Szent Korona Országáért (SZASZKO) nevű párt weboldalán. Ott ugyanis megjelent ugyanaz a videó, amelyből a rendőrség is bemutatott egy rövid részletet. A teljes videóból kiderült, hogy egy Szigeti Sándor nevű, idős váci férfi tett „kormányzói esküt”.
A 24.hu elérte Szigeti feleségét, aki úgy tudja, hogy a férje mellett Kötő Gyulát is őrizetbe vették, ám nem tudta megmondani, hogy a férfi milyen „rangot” viselt a szervezetben.
A népszámlálás adatai szerint 2439 ember szkítául beszél otthon, bár rejtély, hogyan
Továbbra is el nem ismertként élnek itthon a szkíták, miután az Országgyűlés elutasította a honos kisebbségi kérelmüket. Pedig 1371-en állították, hogy ők az MTA szerint amúgy kétezer éve kihalt szkíták. De ennél is többen vallották a népszámlálásnál szkítának, szkíta anyanyelvűnek magukat. Ugyanígy, „önbevallásos" nyelvhasználóként vannak néhány százan kunok, hunok és jászok is.