Az ügyvéd szerint jó lenne megkérdezni a magyar embereket, mi is erről a valódi álláspontjuk.
"Védjük meg a halálos betegek szuverenitását!" - írja Karsai Dániel alkotmányjogász közösségi oldalán. Bejegyzésében azt írja, a legnagyobb örömmel látja, hogy Magyarország kormánya ismét nemzeti konzultációt kezdeményezett, egy-két kérdés kapcsán azonban felmerül, hogy valóban fontos közéleti problémát feszeget-e.
A gyógyíthatatlan ALS betegséggel küzdő ügyvéd Strasbourghoz fordult, hogy méltósággal engedjék meghalni, állapota pedig egyre romlik. Karsai így bejegyzésében azt tanácsolja a kormánynak, hogy a halálos beteg emberek méltóságteljes életvégi döntés meghozatalához való jogának kérdését is építse be a nemzeti konzultációba. Szerinte jó volna tudni, mi is az emberek álláspontja erről.
A következő kérdéssort javasolta:
“Mint arról Ön is bizonyosan hallott, a halálos beteg emberek szenvedésük végső stádiumában sem választhatják a méltóságteljes elmúlást. Egyetért Ön azzal, hogy az ilyen emberek megrövidíthessék a szenvedésüket? Még nem tudjuk, hogy Strasbourg támogatja-e a kezdeményezést.
A: Igen, az államnak kötelessége biztosítani a beteg emberek szuverén önrendelkezési jogát.
B: Ember életéről ember nem dönthet.”
Nagyon remélem, hogy kezdeményezésem nyitott szívekre és fülekre talál a kormánynál - zárta sorait.
A nemzeti konzultáció ezt a témát nem tárgyalja, ellenben Brüsszel és a rezsitámogatás, Brüsszel és a kamatstop, Brüsszel és a magyarországi extraprofitadó, Brüsszel és a migránsgettók, Brüsszel és a Hamász, Brüsszel és az ukrán fegyverek, Brüsszel és az ukrajnai támogatás, Brüsszel és Ukrajna uniós tagsága, Brüsszel és a génmódosított ukrán gabona, Brüsszel és a gyermekvédelmi törvény, éa Brüsszel és a tengerentúlról érkező pénzek mind-mind szerepelnek a 11 kérdést tartalmazó íven.
Ezzel a 11 kérdéssel startol a nemzeti konzultáció: Brüsszel, Ukrajna, migránsgettó, dollárbaloldal és „gyermekvédelem" a témák
Elkezdték postázni pénteken a legújabb nemzeti konzultáció kérdőíveit, a kormány pedig közzétette a teljes kérdéssort. A 11 kérdés java „brüsszelezés", ezért a kormányzat szerint Magyarország szuverenitásáról szól.