Itthon Kacskovics Mihály Béla 2023. november. 16. 10:58

Valaki gyakorolta Schadl aláírását a koronatanú egyik naptárán, F. Vivien tagadja, hogy ő lett volna

Kacskovics Mihály Béla
Szerzőnk Kacskovics Mihály Béla

Schadl összezavarta a koronatanút, és saját történetét építette csütörtökön a bíróságon.

Schadl-Völner-ügy
Friss cikkek a témában

Frissítés: a csütörtöki tárgyalás végén Schadl Györgyöt és R. Róbertet is házi őrizetbe helyezte a bíróság. Erről bővebben itt írtunk:

Házi őrizetbe kerül Schadl György és Gazdi is

Vége a koronatanú meghallgatásának, már nem áll fenn a veszélye a bíróság szerint annak, hogy Schadl, vagy R. Róbert befolyásolná őt, vagy bármely más tanút. Völner Pál volt igazságügyi államtitkár eddig is szabadlábon volt.

Csütörtökön ismét F. Viviennek, a Schadl-ügy koronatanújának volt jelenése a bíróságon, de csak virtuálisan. F.-et eddig ismeretlen ok miatt továbbra is távmeghallgatással kapcsolják csupán be a tárgyalásra. F. Vivien korábbi vallomásaiban, valamint az ügyvédek kérdéseire is egymásnak ellentmondó dolgokat állított, Schadl György pedig a bíróság előtt csütörtökön szabályosan ízekre szedte az általa korábban elmondottakat.

F. korábban ugyanis arról beszélt az ügyészségnek, hogy tisztában volt azzal, hogy a Schadlnek fizető végrehajtók mikor veszik fel irodáik osztalékát és adják át a végrehajtói kar korábbi vezérének. Schadl tételesen kérdezett rá mindegyik végrehajtóra, F. pedig sorra ismerte el, hogy valójában egyik irodából sem tájékoztatták őt tételesen arról, ki mikor vesz fel osztalékot. Ezt állította a szigetszentmiklósi irodával is, aminek irodavezetője, S. Tímea a bíróság előtt azt mondta, hogy valóban beszélt F. Viviennel kétszer az osztalékról, de pont a felvétel időpontja és a konkrét összeg nem került köztük szóba.

Majd Schadl a bizonyítékok közül szedetett elő két asztali naptárat is, amik hátlapján az ő aláírására hasonlító szignó szerepelt. A naptárak F. Vivienné voltak, ő azonban tagadta, hogy ő gyakorolta volna Schadl aláírását. Arra viszont már nem tudott válaszolni, hogy akkor ki járkálhatott be az ő irodájába Schadl aláírását gyakorolni.

Ahogy arról korábban írtunk, F. Vivien nem csak Schadlnek, hanem Sz. Balázs volt monori végrehajtónak is dolgozott. F. a volt monori végrehajtóról azt mondta, az ő nevével ő kereste meg Schadlt. De a sztorija itt is sántít: többféleképpen írta le azt a szituációt, amiben először felmerült Sz. Balázs neve közte és Schadl között. Egyszer azt mondta, hogy cigizés közben merült fel, másszor azt, hogy egy közös egyeztetésen merült fel Sz. neve.

Sz. Balázs beismerte bűnösségét a bíróság előtt, elismerte, hogy fizetett Schadlnek a monori végrehajtói helyért. Schadl viszont állítja: hozzá soha nem jutott el a pénz, nem állapodott meg Sz. Balázzsal. Sz. vallomása alapján pedig Schadl megfogta F. Vivient. Sz. ugyanis azt vallotta az ügyészségen, hogy F. intézte a kinevezését, ő járt közben Schadlnél és rakott le sok tízmillió forintot érte a végrehajtói kar korábbi vezérénél. Schadl viszont állítja, nem történt ilyen.

Leegyszerűsítve: Schadl a bíróság előtt csütörtökön egy olyan történetet épített fel, ami szerint F. Vivien átverte Sz. Balázst, amikor azt mondta neki, hogy nála jár közben a kinevezéséért, valójában közben saját zsebre dolgozott.

Azt viszont maga F. is bevallotta, hogy Sz. Balázst ő is lehúzta: azt állította, hogy Schadl mellett ő is kapott a monori iroda osztalékából 40 millió forintot. F. korábban pedig azt állította, hogy Sz. Balázs rajta keresztül fizetett Schadlnek – vagyis elismerte, hogy volt hozzáférése a pénzhez.

F. egy ponton bedobta Sz. Balázsnak, hogy már nem is Schadlnek, hanem Völner Pálnak kell fizetni Schadlön keresztül. Schadl szerint viszont F. csak azért dobta be Völner nevét, mert tarthatott attól, hogy Sz. Balázst őt meg meri kérdezni, hogy miért kell fizetni, de Völnert már nem merné.

F. pedig Sz. Balázs vallomása szerint is beijesztette őt azzal, hogy Schadlt félelmetes emberként tüntette fel. Azt mondta, hogy volt egy ember, aki Schadllel egy autó miatt keveredett elszámolási vitába, az illetőt pedig soha nem látták többé. Erre a sztorira F. kedden azt mondta, csak poén szinten merült fel, „én ezzel nem fenyegettem a Balázst”. „Biztos, hogy nem fenyegettem, annyit mondhattam neki, hogy szereted, ha a dolgok úgy történnek, ahogy te elvárod” – magyarázta F. Vivien Schadl kérdésére.

Sz. Balázs pedig valóban félt Schadltől: az ügyészségnek azt mondta, attól tartott, hogy Schadl ellehetetleníti, megnehezíti életét, ártani fog neki. Azonban mivel személyesen soha nem beszélt Schadllel, ezt csak F. Vivientől hallhatta.

Majd Schadl elkezdte szétszedni az F. Vivien által vezetett Egyenlegmoncsi és Házipénztár Excel-táblázatokat is. Ugyanis a táblázatban feltüntetett összegek és dátumok szerinte nem fedik a valóságot. Erre először egy 2021. júniusi kifizetést hozott fel. A táblázat szerint akkor Monorról kapott Schadl pénzt, M. Viktoron, a sofőrjén keresztül. Csakhogy – ahogy arra Schadl felhívta a figyelmet – M. Viktor a telefonja cellainformációi alapján sem akkor, sem egy hónapon belül egyáltalán nem volt Monoron. Erre az ellentmondásra a koronatanú nem tudott érdembern reagálni, ahogy szinte egyetlen másikra sem.

De Schadl elővett egy ötvenmilliós tételt is, amit 2020 júniusában a vád szerint F. Vivientől kapott, ez az összeg viszont egyik táblázatban sem szerepel. Az nem derült ki, hogy az ügyészség honnan vette, hogy volt ilyen pénzátadás.

Mennyi pénzt vettél át összesen Sz. Balázstól? – tette fel a kérdést Schadl F. Viviennek, azonban konkrét választ nem kapott rá. Az ügyészség szerint 190 milliót fizetett Sz. Balázs Schadlnek, de Schadl állította, hogy hozzá ebből semmi nem érkezett meg. Sőt: egy korábbi vallomásában Sz. Balázs is azt mondta, hogy

„azt, hogy a Vivien mennyit adott át Schadlnek, azt csak ő tudja”.

Felmerült az is, hogy Schadl vett F. Viviennek autót. Ez azonban nem céges autó volt: Schadl saját zsebből megvette, F. neki kezdett el törleszteni. Ez is egy olyan hitel volt, amiről nem született írásos szerződés. Ugyanúgy, ahogy Schadl szerint azokról az összegekről sem, amiket a végrehajtók fizettek neki. F. csütörtökön azt mondta, egyszerűbb megoldás lett volna, ha céges autót kap, erre azonban Schadl annyit mondott:

„céges autót az irodavezetőimnek és a bizalmi embereimnek vettem. Te egyik sem voltál.” 7

Schadl és a bíró csütörtökön dél körül kemény szópárbajba keveredtek. Schadl ekkorra már nagyjából három órája firtatta, hogy létezik, hogy a táblázatban leírtak nem stimmelnek a valóságban. A bírónak egy ponton viszont elege lett és éles hangon állította meg Schadlt, mert állítása szerint a korrupciós ügy első rendű vádlottja túl körülményes, túl lassan kérdez. Erre viszont már Schadl jelezte, hogy kénytelen így haladni, hiszen csak így tudja bizonyítani, hogy a koronatanú hazudik.

Schadl a közjáték után arról is próbálta kérdezni, hogy F. szerint Völner tőle miért kapott pénzt. Felsorolt néhány opciót, köztük volt Sz. Balázs kinevezése, a vízmotor, sőt, még a végrehajtói karral kapcsolatos jogszabályok befolyásolása is. A koronatanú szerint

Völner bármelyikért kaphatott Schadltől pénzt ezek közül.

F. Vivien viszont egyszer vissza is csapott Schadlnek. Azt mondta,

„kikérem magamnak, hogy ne álltam volna 0-24 rendelkezésedre”.

Schadl ugyanis többször odavágta neki, hogy nem tartozott a bizalmi emberei közé, de nem is tartozhatott volna szerinte, hiszen 2018-tól kezdve heti csupán két napot töltött F. Vivien a budaörsi irodában. F. szerint azonban Schadl megfeledkezik arról, hogy ügyes-bajos ügyeit folyamatosan ő intézte.

Az ebédszünetet követően Schadl látványosan kezdte elveszíteni türelmét és F. Viviennel szemben olyan hangnemet engedett meg magának, mint soha, egyetlen tárgyaláson sem korábban. Felmerült, hogy F. Miklós szigetszentmiklósi végrehajtó kinevezése után F. még járt a városban, hogy S. Tímea irodavezetővel beszéljen, „irodavezetést érintő dolgokról”, mire Schadl ezt annyival rendezte le, hogy „értem, bár te soha nem voltál irodavezető”. Ezen a ponton már F. Tímea is visszaszúrt: „nem mondtam, hogy az voltam”.

De ismét előkerült az, hogy F. szerint Schadl előtte Völner Pált „barátunknak” nevezte. Schadl állította: ezzel valójában R. Róbertre, vagyis Gazdira utalt, és azért nem mondta el ezt F. Viviennek, mert

„ehhez semmi közöd, te egy nyilvántartást vezető személy voltál”.

F. pedig ragaszkodott ahhoz is, hogy Schadl előtte Gazdit „Robinak” szólította. A koronatanú a csütörtöki tárgyaláson hogy Schadl nem kölcsönöket adott a neki fizető végrehajtóknak korábban. Sőt: azt is állította, hogy mivel átlátta Schadl irodájának és privát bankszámlájának részleteit is, tudta, hogy

Schadl nem rendelkezhet legálisan azokkal a pénzekkel, amiket készpénzben kezelt.

Schadl viszont azt mondta, F. valójában nem fért hozzá tartósan a privát számlájához, hiszen csupán akkor tudott belépni, amikor ő engedte neki. Ugyanez volt az utalások indításánál is, F. Vivien ezt csak akkor tudta elvégezni, amikor ezt ő engedte neki. A végrehajtói kar volt elnöke pedig ahhoz is ragaszkodott, hogy volt pénze, több mint 600 millió forint készpénze volt.

F. Vivien korábbi, egymásnak is ellentmondó vallomásairól itt írtunk bővebben:

 

Hogyan lehet, hogy ennyire gyengén szerepel a bíróságon a Schadl-ügy koronatanúja?

A Schadl-Völner-ügy koronatanúja, F. Vivien a tárgyalás során többször önmagának is ellentmondott, majd arról beszélt, hogy nem tényszerűek az ügyészségnek tett vallomásai. Az ügyészségnek ugyan vannak bizonyítékai az ő vallomásán kívül is, ám a korrupciós botrány mozaikjának egyik legfontosabb darabja hiányozhat.

 

Hirdetés
Élet+Stílus Galicza Dorina 2024. december. 28. 20:00

Elillant történelem és babonamentes tűzvédelem – megnéztük a felújított Notre Dame-ot

Párizs székesegyháza fényesebben ragyog, mint valaha, de az évszázadok alatt felhalmozódott kosszal együtt mintha a történelmét is lemosták volna róla. Bár a felújítás még nem ért véget, ha a belső tér már nem változik, akkor az évtizedek múlva sebtében idelátogató turista azt se fogja tudni, mi történt az elmúlt öt évben a templom körül.