Itthon hvg.hu 2023. október. 13. 07:35

Több iskolában is spórolni kell a fűtéssel, pedig a belügy szerint nem lesz télen korlátozás

A spórolásról szóló kormányrendelet még mindig hatályban van.

A 2023. évben az állami fenntartású köznevelési intézményekben energiafelhasználást korlátozó intézkedések bevezetését a tárca nem tervezi – ezt írta a Népszava megkeresésére a Belügyminisztérium. A lap arra kérdezett rá a tárcánál, hogy ezen a télen is érvényben lesz-e az a szabály, hogy az állami iskolákban legalább 20 foknak kell lennie, a középiskolákban viszont nem lehet 18 foknál melegebb. A kormány ezt tavaly ősszel – energiatakarékossági okok miatt – rendeletben írta elő.

A belügy tájékoztatása szerint ilyen korlátozásra idén nem kell készülni, viszont az erről szóló kormányrendelet még mindig hatályban van. A lap arra hiába kérdezett rá, hogy tervezik-e hatályon kívül helyezni, erre a kérdésükre már nem kaptak választ.

A Népszava azonban úgy értesült, hogy a tankerületi központok a napokban kaptak tájékoztatást a Klebelsberg Központtól (KK) energiatakarékossági intézkedések bevezetésére. Rákérdeztek, hogy ha a kormány nem tervez korlátozást, akkor miért van szükség ezekre az intézkedésekre, választ viszont csak annyit kaptak, hogy „a tankerületi központok és az intézmények a hatályos jogszabályoknak megfelelően járnak el, azokat meghaladó intézkedések bevezetéséről nem kaptak tájékoztatást a tárcától.

Egy, a Népszavához eljutott levél szerint viszont több szakképzési centromban is továbbra is szükséges a „szigorú energiatakarékossági intézkedések” meghozatala és betartása, ezek pedig minden diákra és alkalmazottra kötelezőek. A levél 17 pontban sorolja az energiatakarékossági intézkedéseket, majd megtiltja az elektromos fűtőberendezések használatát, de háztartási berendezéseket (mikrosütőt, kávéfőzőt, vízforralót) is csak takarékosan lehet használni.

 

A belügy szerint az állami közoktatásra nem értelmezhető a KSH adata a 7620 betöltetlen oktatási álláshelyről, de azt nem árulják el, hogy akkor mi a pontos szám

A válaszadást azzal kenik el, hogy nem csak főállású pedagógusok tartanak órát, hanem például egyre több az óraadó.

Hirdetés