A polgármester azonban elítéli a szélsőségeket, úgy a szélsőbalt, mint a szélsőjobbot.
Osztrák neonácik szerveztek találkozót Sopronba, a Kisalföld beszámolója szerint azonban erről sem a polgármester, sem a helyi hatóságok nem tudtak. Farkas Ciprián keddi közleményében azt írta, hogy sem a rendőrséghez, sem az önkormányzathoz nem érkezett semmilyen engedélykérés vagy bejelentés az eseményről, így jelenleg még a tervezett helyszínről sem tudnak semmit.
Sopron polgármestereként a lehető leghatározottabb módon elutasítok minden olyan politikai megmozdulást, legyen az szélsőbaloldali, vagy szélsőjobboldali, amely félelmet kelt a soproniak körében. Ahogy Magyarországon, úgy Sopronban is zéró tolerancia van az antiszemitizmus minden formájával szemben
– írta a Facebookon Farkas.
Arról az osztrák Der Standard még májusban számolt be, hogy osztrák neonáci csoportok októberre terveznek Sopronba egy úgynevezett Gerd Honsik – Európai Kongresszust, hogy ezen is bővítsék nemzetközi kapcsolataikat. Gerd Honsik az egyik legismertebb osztrák holokauszttagadó volt, aki Sopronban, a Lehár Ferenc utcában vett házat. Ott halt meg 2018-ban, 77 évesen.
Magyarországon nem ez lenne idén az első neonáci botrány: a héten a Szabad Európa számolt be arról, hogy az ELTE nyári szabadegyetemén két ismert amerikai neonáci is felbukkant, jelenlétük a multikulturális közegben pedig akkora felzúdulást keltett, hogy több hallgató inkább nem járt be az órákra, az egyetem pedig nem tartotta meg a nyári egyetem záróünnepségét.
(Címlapképünk a budapesti becsület napi felvonuláson készült, illusztráció.)Szabad Európa: Amerikai neonácik miatt fulladt botrányba az ELTE nyári egyeteme
Diákok vették észre, kikkel vannak egy csoportban, és nagyon fel voltak háborodva.