Volt minden a Tranzit Fesztiválon Kövér László és Schmidt Mária beszélgetésén, ami a jobboldalnak ingere: nyugatot fertőző kommunizmus, woke ideológia és a kínai kulturális forradalommal két lépésben összekötött LMBTQ-mozgalom.
A napokban zajló Tranzit politikai fesztiválon Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Kommunizmus újratöltve - A marxizmus visszanyugatosodása címmel tartott beszélgetést Schmidt Máriával, a Terror Háza Múzeum főigazgatójával.
A fideszes házelnök azzal nyitott, hogy a nyugati államok éppen megpróbálnak egy "rendes kommunizmust" felépíteni, és ma ugyan ez sokak számára meglepető lehet, de a marxizmus eszmerendszer eleve onnan ered. "Mi kipróbáltuk már egyszer, ezért most elkerülnénk" - fogalmazott.
Kövér szerint a fiatal nyugati liberális vezetők hozzáállása vérfagyasztó hasonlóságot mutat az egykori magyar kommunista vezetőkével.
Ezért a legfontosabb feladatnak a fiatalok megóvását nevezte az "új szélsőbalos eszmék csapdájától", amely szerinte a többi között a genderizmusban és a woke-ban ölt testet.
Mint arról a hvg.hu már írt, a woke amúgy csak annyit jelent, hogy a rendszerszintű igazságtalanságokat meg kell kérdőjelezni, és szociálisan érzékeny attitűdöt takar, a magyar kormány viszont az amerikai konzervatívoktól inspirálódva egy ideje már igyekszik ezt a fogalmat extremitásokkal összekötni. Szakállas nőkkel, megbotránkoztató Netflix-tartalmakkal, illetve azzal a fals félelemkeltéssel, hogy minden „normális” ember ki lesz közösítve, aki kritikát mer megfogalmazni:
Importált konteóktól és kultúrharctól remél olcsó sikert Orbán
Orbán Viktor fürkészi a témákat, amelyek mögött a Fidesz táboránál is nagyobb többség áll. Most egy olyan amerikai vitát állít propagandája szolgálatába, amely érzelmeket vált ki, és előállítani is olcsó. A woke Magyarországon kiütéses vereséget szenvedett, mielőtt bárkit elért volna.
Kövér beszélgetőtársa, Schmidt Mária pedig azt mondta, hogy sokáig azt hihette a világ, a kommunizmus eszmerendszere csak keleten tud szárba szökkenni, a 90-es évek után azonban "új erőre kapott nyugaton", főleg az értelmiség körében, így jöhettek létre szerinte a BLM vagy az LMBTQ mozgalmak. Ezekről még azt is mondta, hogy
ugyanolyan agresszívak, mint a cancel culture, amely a "leképezése a Kínában megtapasztalt kulturális forradalomnak", ezek az előző évezredek kultúráját igyekeztek teljesen megsemmisíteni.
A főigazgató szerint minden eszközt fel kell használni az újra terjedő kommunizmus ellen, mert "visszafordítani az őrületet nem lehet, az ismert múlt kezd eltűnni a marxizmus jegyében, a megőrzött bástyát talán meg lehet tartani". Schmidt szerint ma Isten nélküli társadalmak épülnek, a világ a totális diktatúra felé halad, ahol "mindent lát, mindent ellenőriz egy nagyon szűk kör, s "e receptért még Kína is sorba fog állni".