A Kaposvár-Gyékényes-Murakeresztúr-Nagykanizsa vonalszakaszon, továbbá Boba és Ukk, valamint Abaliget és Bükkösd között feszültségkimaradás miatt áll a forgalom, Sávoly és Zalakomár között a biztosítóberendezés is meghibásodott.
A Székesfehérvár-Nagykanizsa, a Dombóvár-Gyékényes, a Celldömölk-Boba-Zalaegerszeg, a Dombóvár-Pécs vonalon a vonatok várakozásra kényszerülnek, 60-90 perccel megnőhet a menetidő. Nagykanizsa felől a dél-balatoni vonalszakaszra jelentős késéssel érkeznek a távolsági vonatok – írja a vasúttársaság közleményében.
A csütörtök reggeli vihar miatt a Kaposvár-Gyékényes-Murakeresztúr-Nagykanizsa vonalszakaszon, továbbá Boba és Ukk, valamint Abaliget és Bükkösd között feszültségkimaradás miatt áll a forgalom, Sávoly és Zalakomár között a biztosítóberendezés is meghibásodott.
Frissítés:
Boba és Ukk között újraindult a forgalom, a Celldömölk-Boba-Zalaegerszeg vonalon fokozatosan áll helyre a menetrend délelőttig.
Szántód és Balatonszárszó között is feszültségkimaradás miatt szünetel a közlekedés, Siófok és Balatonszemes között pótlóbuszok járnak, a dél-balatoni vonalon 30-90 perccel megnőhet az eljutási idő.
Vonyarcvashegy és Balatonederics között fakidőlés miatt késnek a vonatok, ami hatással van a Keszthely-Tapolca vonalon való közlekedésre is.
A Győrből 10:07-kor Celldömölkre induló személyvonat (9214) nem közlekedik. Utasai a következő, a Győrből 11:11-kor Kaposvárra induló Helikon InterRégióval utazhatnak, ami Celldömölkig minden állomáson és megállóhelyen megáll.
Gyékényes és Somogyszob között felsővezetéki hiba miatt pótlóbusz közlekedik, jelentősen hosszabb eljutási időre kell számítani.
A pécsi vonalon eltávolították a kidőlt fát, valamint helyreállították a felsővezetéket is, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok. A menetrendszerű közlekedés fokozatosan áll helyre.
Gyékényes és Őrtilos között leszakadt a felsővezeték, a két állomás között pótlóbusszal utazhatnak.