A Jobbik pedig kispárttá gyengült.
A Fidesz–KDNP népszerűsége a tavalyi választás óta folyton csökkent a Republikon Intézet korábbi mérései szerint. A legfrissebb, reprezentatív közvélemény-kutatásuk viszont arra jutott, hogy
a kormánypártok a teljes népesség körében februárban 33 százalékon állnak, ez egy százalékkal több, mint egy hónapja.
A Telex által ismertetett kutatás szerint a pártválasztók körében is erősödtek, 45-ről 47 százalékra. Ezek a minimális növekedések ugyanakkor hibahatáron belüli eredménynek számítanak.
A Fidesz népszerűségvesztését az állíthatta meg most a Republikon elemzése szerint, hogy február elején megérkeztek a 13. havi nyugdíjak, ami a párttól elforduló bizonytalan választókat visszatéríthette a kormánypárthoz.
Az ellenzéki pártok körében sincs nagy elmozdulás: a többség népszerűsége stagnál vagy csökken.
A DK a legnagyobb ellenzéki párt, de ahogy az előző hónapban, a pártválasztók körében továbbra is 20, a teljes népesség körében pedig 14 százalékon állnak.
Az MSZP és a Momentum támogatottsága változatlan: teljes népesség körében 4-4, a pártválasztók között 6-6 százalékon állnak.
A Mi Hazánk támogatottsága viszont már a második hónapja csökken, ők a teljes népesség körében 5, a pártválasztókéban 7 százalékon állnak.
A Jobbik szintén 1 százalékpontot veszített a teljes népesség, és 2 százalékpontot a pártválasztók körében – így most 2, illetve 3 százalékon állnak. Ezzel a Jobbik egy szintre került a Párbeszéddel és az MKKP-vel.
Miközben a Jobbik kis párttá gyengült, az LMP az elmúlt hónapok lassú erősödése után újra elérte az 5 százalékos parlamenti küszöböt. A Republikon szerint a párt zöld elköteleződése állhat.
A kutatás alapján a választáson való részvételi hajlandóság viszonylag magas. Amennyiben most tartanák a választásokat 65 százalék biztosan elmenne, 17 pedig valószínűnek tartja. Mindössze 3 százalék mondta azt, hogy biztosan nem, 7 százalék pedig nem tudja vagy nem válaszolt.