Itthon hvg.hu 2023. február. 02. 05:50

„Én mondom, szívesen lennék nyugdíjas La Mangán” – így áradozott Schadl a spanyolországi lakásukról

Néhány év alatt 775 millió forint értékben vásárolt ingatlanokat Schadl György és felesége.

Jelentős összegeket fektetett ingatlanokba a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnöke és felesége: az elmúlt években nagyjából húsz lakást, házat, nyaralót és üzlethelyiséget vásároltak körülbelül 775 millió forintért – írja a Blikk. A lap most olyan hangfelvételeket hozott nyilvánosságra, amelyeken Schadl György egy ismerősével a spanyolországi apartmanjáról beszélgetett.

A nyomozati anyagok szerint a La Manga-i tengerparti lakásért Schadl 35 millió forintot fizetett, az egyik felvételen azonban 70 millós összeg hangzott el. „Milyen a ház vagy a lakás?” – kérdezte tőle a csak R.-ként hivatkozott ismerőse, mire az elnök úgy felelt: „Az szerintem f.sza.”

EgyenlegMoncsi - így lett a telefonlehallgatásnál is fontosabb egy vádalku a Schadl-ügyben

Schadl arról beszélt, hogy „félmillió euróért olyan tengerparti villa van, hogy besz.rsz”, s az, amelyiket ők vettek meg, három szobás, teraszos, vízparti, tartozik hozzá teniszpálya és van mélygarázs. „Kétszázezer euró, hetvenmillió forint… Én mondom, szívesen lennék nyugdíjas La Mangán. Nekem nagyon tetszett” – magyarázta.

Az elnök 2020-ban 90,5 millió forintért vásárolt nyaralót a Balatonnál, amelyre még legalább 120 milliót költött, egy évvel korábban pedig egyetlen nap alatt több olyan budapesti ingatlant is megvett, amelyet az önkormányzat kínált eladásra: egy Izabella, egy Király, egy Nefelejcs, egy Garai, két Vörösmarty és egy Dohány utcai lakást összesen 207,7 millióért.

A Blikk megjegyezte, hogy a lakásokat a nyomozás során zár alá vették. A Központi Nyomozó Főügyészség korrupciós és vagyon elleni bűncselekményekkel és pénzmosással vádolja Schadlt és 21 társát, köztük Völner Pált, az Igazságügyi Minisztérium korábbi államtitkárát.

Arról, hogyan áll most a Völner–Schadl-ügy, hogy a „patrónusok” megússzák, a biznisz pedig megy tovább, itt írtunk. Ebben a cikkünkben azt foglaltuk össze, hogy kik mozgatták „gyalogként” a Schadl György-féle korrupciós hálózatot és hogyan áramlott a pénz a végrehajtóelnök Schadl és Völner Pál államtitkár között. Azt pedig, hogyan asszisztált a a végrehajtók jogellenes kiválasztásához az igazságügyi tárca közép- és felsővezetése, itt mutattuk be.

Az igazságügyi apparátus szemlesütve hajtotta végre Schadl és Völner akaratát

Noha a Schadl-botrány politikai főszereplője Völner Pál egykori államtitkár, a végrehajtók jogellenes kiválasztásához az igazságügyi tárca közép- és felsővezetése is asszisztált - ez derül ki a HVG birtokába került tanúvallomásokból. A minisztérium dolgozói - ha közben netán kellemetlenül is érezték magukat - minden utasítást teljesítettek, ami felülről érkezett, így nyerhettek végrehajtói kinevezést Schadl György engedelmes lekötelezettjei.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.