Lukács László szerint a hatóságok maguk is súlyos bűncselekménybe keveredhettek.
Feljelentést tett a Schadl György páncélszekrényében talált felvételek megsemmisítése ügyében a Jobbik alelnöke, Lukács László. Az ellenzéki politikus szerint az ügyészség banánköztársaságokat idéző módon járt el, amikor úgy döntött, hogy megsemmisít egy, a közvélemény előtt egyelőre ismeretlen magyar közszereplőről talált kompromittáló felvételt. Ezért a politikus úgy gondolja, hogy a hatóságok is súlyos bűncselekménybe keveredhettek.
Ahogy arról korábban írtunk, az rtl.hu szerezte meg azt a jegyzőkönyvet, amiből kiderült a megsemmisítés. A jegyzőkönyvekből kiderült az is, hogy a 2021 novemberi házkutatásnál Schadl páncélszekrényében két fényképet, egy lapon számítógépes üzenetváltásokat és két DVD is találtak a nyomozók. A fotókon három pucér ember volt látható, akik közül ketten éppen szexeltek. A jegyzőkönyvi leírás szerint:
egy férfi egy nővel szexuális aktust folytat egy ágyon, egy tükrös-tolóajtós szekrény mellett. Ezt az aktust egy másik személy fényképezi, ő is látszik a felvételen. Mindannyian meztelenek.
Megsemmisítették a Schadl György páncélszekrényében talált kompromittáló felvételeket
Az ügyészség szerint nincs jelentőségük a Völner–Schadl korrupciós botrányban.
A megsemmisítésről utóbb a hvg.hu is írt, megvizsgálva, hogy milyen jogszabályi mozgástere volt erre az ügyészségnek. Arra jutottunk, hogy az ügyészség nem is nagyon járhatott volna el másképpen, ugyanis a nyomozóhatóság meggyőződött róla, hogy a folyamatban lévő korrupciós ügyhöz nincs köze a széfben talált, szexuális aktust tartalmazó DVD-nek, így törvényi kötelezettsége volt megsemmisíteni azt.
Miért semmisíthették meg a Schadl Györgynél talált kompromittáló felvételeket?
Az ügyészség azt tette a Schadl György széfjében talált szexfelvételekkel, ami a törvényi kötelezettsége, egyetlen esetet kivéve.
Csakhogy az – és erre utal most feljelentésében a jobbikos Lukács is –, hogy az ügyészségnek a jogszabály lehetővé teszi a megsemmisítést, attól még nem biztos, hogy ebben a konkrét esetben is így kellett tennie a vádhatóságnak. Ezt az álláspontot osztja részben dr. Magyar György ügyvéd is, aki szerint az ügyészségnek meg kellett volna tartania a felvételeket a tárgyalási szakaszig, és a bíróságra bízni azok sorsát.
A Völner Pál egykori igazságügyi miniszterhelyettes bukását is hozó korrupciós botrányban, a Völner-Schadl-ügyben egyébként összesen csaknem kéttucat vádlott áll hamarosan bíróság elé, köztük Schadl György, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnöke – hivatalosan még mindig ő tölti be ezt a tisztséget, holott 2021 novembere óta letartóztatásban van – és Völner Pál – mindkettejükre súlyos, letöltendő börtönbüntetést kér az ügyészség, emellett jelentős vagyonelkobzást is.
A Völner-Schadl-ügyben egyébként az utóbbi napokban egyre-másra szivárognak ki lehallgatott telefonbeszélgetések, nyomozati információk, és vannak új fejlemények, például ezek:
- A Völner-Schadl-ügyben előkerült egy medvebőr is, amiből külön eljárás lett
- Miért semmisíthették meg a Schadl Györgynél talált kompromittáló felvételeket?
- Másodszor is nekifut az ellenzék a Völner-Schadl-vizsgálóbizottságnak, az eredmény most is kudarc lehet
- „Kéne valamiféle rendelet, amit k*rva gyorsan össze kell pakolni” – tovább szivárognak Völner Pál és Schadl György telefonbeszélgetései
- Lehallgatott beszélgetések: Völner arra utalhatott, hogy nem csak ők érintettek a Schadl-ügyben
- Polt szerint a „Tóni-gate”-ügyben „bűncselekmény megalapozott gyanúja nem volt megállapítható”