Februárban rengetegen böngészték az adatbázist, de az azóta eltelt hónapokban összesen nem volt annyi keresés, mint abban az egyben.
Február elseje óta kereshetnek rá arra az aggódó szülők, hogy a gyermekük közelében lévő felnőttek bármelyike szerepel-e az állami pedofil-nyilvántartásban. A Telex cikke szerint a rendszer indulása utáni első hónapban 4998 keresés volt az Ügyfélkapun keresztül elérhető szolgáltatásban, azonban az érdeklődés később jelentősen visszaesett:
- márciusban 536,
- áprilisban 292,
- májusban 401,
- júniusban 171,
- júliusban 155,
- augusztusban 181,
- szeptemberben 91,
- októberben 140,
- november 21-ig pedig 169 keresést hajtottak csupán végre benne.
Ez összesen 7134 keresést jelent, de ahogy már említettük, ez nem egy nyitott adatbázis, nem lehet vaktában keresgélni.
A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság hivatalból indított el vizsgálatot az egyik ügyben. A Telexnek magát az ügyet a NAIH nem részletezte, azonban valószínűleg arról az ügyről van szó, amikor Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében valaki felvette, majd feltöltötte a YouTube-ra, hogy hogyan zajlik a lekérdezés folyamata. A 29 éves feltöltő egyik ismerősére keresett rá, akinek az adatai tisztán látszottak a feltöltött videóban. A feltöltő ügye jelenleg vádemelései javaslattal van az ügyészségen.
A pedofil-nyilvántartásról itt írtunk bővebben:
Használható pedofillistát hoztak létre, de Péterfalvira nem hallgattak
Kedd reggel óta az interneten is elérhetők a Magyarországon elítélt pedofil bűnözők adatai. A kormány bízik a felhasználók jóhiszemű magatartásában, nem tartanak attól, hogy kíváncsiságból fogják böngészni a profilokat. De azért törvénybe foglalta, hogy aki nem megfelelően használja az adatokat, két év börtönre is számíthat. Kérdés, ez elég-e a visszaélések megakadályozására.