Itthon hvg.hu 2022. december. 13. 20:59

RTL: Inkább leszerelik a hőmérőket néhány iskolában, hogy ne lássák, milyen hideg van bent

Van olyan iskola is, ahol a folyosókon mindössze 16 fok van.

Jogaikat követelő tanárok
Friss cikkek a témában

17 fokot mért az RTL Híradójának beszámolója szerint Simon Edit, a Széchenyi István magyar-német kéttanítási nyelvű általános iskola könyvtárosa. Simon beszámolója szerint ugyan a könyvtárban aznap délutánra a hőmérséklet 18-19 fokra emelkedett, de azt mondta, a folyosón ennél hidegebb van. „A folyosón ma konkrétan 16 fokot mértem. Ott a radiátorok le vannak zárva, nem szabad bekapcsolni, ezért a folyosókon mindenhol hideg van” – magyarázta.

Azonban ez a rendkívül alacsony hőmérséklet amellett, hogy egészségtelen, még törvénytelen is: a kormány által szeptemberben meghirdetett energia-veszélyhelyzet alapján az általános iskolákat legalább húsz fokra kell felfűteni. A könyvtáros szerint ez ugyan az első és a második emelet termeiben teljesül, a földszinten nem, a tanítás után pedig az egész épületben letekerik a fűtést.

„Nap mint nap rengetegen jelentkeznek ezzel a problémával. Konkrétan azzal, hogy legfeljebb csak egyes szobákat, egyes tantermeket fűtenek. Folyosókat nem, el tudjuk képzelni, hogy összességében milyen lehet a hőmérséklet az intézményekben. Már olyanról is értesítettek, hogy vannak iskolák, ahol leszereltették a hőmérőket, hogy ne tudják a kollégák mérni” – nyilatkozta a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete az RTL-nek.

A csatorna rákérdezett a Kelet-Pesti Tankerületi Központnál a helyzetre, onnan azt a választ kapták, hogy legutóbb december másodikán végeztek helyszíni ellenőrzést, akkor megvolt a húsz fok, azóta viszont nem érkezett hozzájuk panasz.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. február. 15. 19:30

„Tudom, hogy nagyon fáj, de tartson még ki egy kicsit”– a kórházba belépve a méltóságukat is leteszik a küszöbön

Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.